4. října 2017 11:17 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Polanski čelí dalšímu obvinění. V roce 1972 měl znásilnit patnáctiletou dívku

Polanskému v USA hrozí proces kvůli sexu s nezletilou v roce 1977. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Polanskému v USA hrozí proces kvůli sexu s nezletilou v roce 1977. | foto: Reuters

ŽENEVA Švýcarská policie obdržela trestní oznámení na Romana Polanského. Jednašedesátiletá žena slavného filmového režiséra obvinila, že ji v roce 1972 znásilnil. S odvoláním na místní úřady o tom ve středu informovala agentura DPA. Ve Spojených státech Polanského stále soudí kvůli znásilnění nezletilé dívky v roce 1977.

Ke znásilnění podle trestního oznámení, které podala Němka Renate Langerová na konci září, došlo před 45 lety ve švýcarském městě Gstaad. Ženě tehdy bylo 15 let. Podle policie bude nyní mimo jiné nutné zjistit, zda už není údajný trestný čin promlčený.

Čtyřiaosmdesátiletý režisér polského původu je ve Spojených státech stíhán kvůli sexuálnímu styku s nezletilou v roce 1977. K pohlavnímu styku s třináctiletou dívkou se Polanski přiznal, trvá ale na tom, že nešlo o znásilnění, nýbrž o dobrovolný styk. V USA je ale sex s nezletilými považován za znásilnění.

Předloni Polsko odmítlo Polanského, který v roce 1978 z USA uprchl, vydat. Letos v srpnu losangeleský soud zamítl žádost údajně znásilněné ženy, aby případ ukončil.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz