30. září 2019 15:26 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Předsedovi lidovců Výbornému náhle zemřela manželka Markéta, vychovávali spolu tři děti

Marek Výborný s manželkou Markétou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marek Výborný s manželkou Markétou. | foto: ČTK

Rodinu předsedy KDU-ČSL Marka Výborného zasáhla tragická událost. Náhle mu zemřela manželka Markéta Výborná, se kterou vychovávali tři děti. Výborný o tom v pondělí v poledne nepřímo informoval na svém facebookovém profilu. Tragédii LN potvrdili dva členové širšího vedení strany. Z jejich slov vyplynulo, že šlo o šok.

„Přátelé, dnes nás zasáhla rodinná tragédie. Děkuji všem, že jste s námi ve svých myšlenkách i modlitbách. Potřebujeme teď čas sami pro sebe, děkuji za pochopení. Ale brzy se ozvu,“ napsal Výborný. Jedním z prvních, kdo se k neštěstí v rodině vyjádřil, byl senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL).

„Chtěl bych vyslovit hlubokou upřímnou soustrast Markovi Výbornému. Těžko se mi hledají slova. Modlím se za něj. Modlím se za celou rodinu. Modlím se za Markétu,“ napsal zlínský hejtman.

„Chtěl bych vyjádřit svou nejhlubší soustrast Marku Výbornému a jeho rodině. Těžko se hledají jakákoliv slova, která by vyjádřila zármutek z odchodu vždy usměvavé ženy Markéty. Jsem s Tebou v modlitbě, brácho!“ vyjádřil soustrast europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Markéta Výborná byla klavíristka. Výrazně se angažovala v římskokatolické farnosti sv. Bartoloměje v Heřmanově Městci. Vyučovala zde náboženskou výchovu, její manžel je zde zodpovědný za festival Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje a jeho matka se ve farnosti stará o křesťanský zpravodaj.

Marek a Markéta Výborní se vzali v roce 2001. Tehdy byl místopředsedou lidovců Miloslav Výborný, otec současného předsedy. „Krátkou, ale báječnou dovolenou prý prožil místopředseda lidovců a poslanec Miloslav Výborný. S manželkou Václavou, která je stejně jako on právnička, oženili totiž svého nejstaršího syna Marka, absolventa Teologické fakulty v Olomouci,“ informovala tehdy strana na svém webu o radostné události.

Miloslav Výborný následně dodal: „Je pěkná. Snacha Markéta je klavíristka a učí na konzervatoři v Pardubicích. Do stejného města bude jezdit z Heřmanova Městce od září i Marek a na tamním gymnáziu bude učit společenské vědy a historii, neboť ještě studuje historii na olomoucké filozofické fakultě.“

Marek Výborný se před dvěma lety stal poslancem. Funkce předsedy KDU-ČSL se chopil letos v březnu.

Ondřej Koutník

Autor

Ondřej Koutníkondrej.koutnik@lidovky.czČlánky
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price
SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price

Milé maminky, letos jsme si pro vás opět připravili velkou fotosoutěž se značkou Fisher-Price! Vyfoťte své děťátko s jeho oblíbenou hračkou, nahrajte ji do soutěže a získejte hodnotné ceny.