10. března 2013 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Představitelé tří hrdinů Star Wars se vrátí v novém dílu

Star Wars: Epizoda VI z roku 1983 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Star Wars: Epizoda VI z roku 1983 | foto: outnow.ch

WASHINGTON Harrison Ford, Mark Hamill a Carrie Fisherová, představitelé trojice hlavních hrdinů Hvězdných válek Lukea Skywalkera, Hana Sola a princezny Leiy, se objeví i v připravovaném novém dílu populární filmové sci-fi ságy. V rozhovoru s listem Bloomberg Businessweek to naznačil tvůrce Hvězdných válek George Lucas.

Filmové studio Disney v říjnu koupilo Lucasovu společnost Lucasfilm režiséra za 4,06 miliardy dolarů (77 miliard korun). Studio tehdy oznámilo, že natočí další trilogii Hvězdných válek. První film trilogie, který půjde do kin v roce 2015, bude režírovat J.J. Abrams.

Podle Lucase se o účasti trojice herců v sedmé epizodě Hvězdných válek hovořilo ještě před prodejem jeho společnosti. "Už jsme s Markem, Carrie a Harrisonem podepsali smlouvu - nebo jsme byli aspoň v posledních fázích jednání," řekl Lucas podle webu businessweek.com. "Možná to nemám říkat...ale jednali jsme s nimi. Nepovím, jestli ta jednání byla úspěšná, nebo ne," uvedl také.

ČTĚTE TAKÉ:

LucasFilm jeho tvrzení nepotvrdila, ale ani nevyvrátila. Scénář k novému filmu Star Wars: Episode VII (Hvězdné války: Epizoda VII) píše Michael Arndt, který spolupracoval například na filmu Toy Story 3: Příběh hraček. Filmové studio Disney již dříve oznámilo, že hodlá natočit další filmy o Hvězdných válkách, které nebudou součástí plánované další trilogie, ale budou samostatné a budou se opírat o některé postavy slavné ságy.

Lidovky.cz, ČTK