15. října 2010 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Představitelka princezny Leiy z Hvězdných válek při natáčení brala kokain

Carrie Fisherová, představitelka princezny Leiy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Carrie Fisherová, představitelka princezny Leiy | foto: Reprofoto

WASHINGTON Americká herečka Carrie Fisherová, představitelka princezny Leiy v kultovní filmové sérii sci-fi Hvězdné války přiznala, že při natáčení pátého dílu ságy brala kokain.

Napsal to server telegraph.co.uk. "Koks mi ani tak moc nechutnal," řekla. "Byl to případ, kdy jsem brala cokoli, co jsem potřebovala k tomu, abych se dostala do nálady." Fisherové bylo devatenáct, když Leiu hrála. Kokain podle webu brala při natáčení epizody Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder. Nakonec zjistila, že závislost nezvládá.

"Byl to případ, kdy jsem brala cokoli, co jsem potřebovala k tomu, abych se dostala do nálady."

"Zjistila jsem, že to dělám o trochu víc než ostatní lidé a že v tom přestávám mít na výběr." Nyní 53leté herečce lékaři v jejích 24 letech diagnostikovali bipolární afektivní poruchu. Projevuje se nadměrnými změnami nálad i vitality a někdy omezuje schopnost celkového "přirozeného" fungování.

V současnosti Fisherová hraje v show pro jediného herce s názvem Wishful Drinking.

S drogovou závislostí se potýká dlouho. Nejdéle nefetovat prý vydržela osm let. "Teď jsem tři roky čistá... Nemizí to, je to jako virus," řekla o drogách. Z opakování závislosti prý má strach. "Naštěstí, drogy, které mám ráda - tablety a léky proti bolesti - je možné jen těžko dostat. Nemám na to tu energii."

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!