24. října 2019 16:59 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Přes noc se stal miliardářem. Bohatí rodiče odměnili syna za úspěšně dokončené studium

Eric Tse. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Eric Tse. | foto: Instagram.com/erictse0816Reprofoto

HONGKONG Čtyřiadvacetiletému Ericu Tse z Hongkongu se přihodilo to, o čem mnozí jenom sní. Doslova přes noc se stal členem asijského miliardářského klubu. Jak se mu to podařilo? Nedávno úspěšně dokončil svá univerzitní studia a bohatí rodiče jej odměnili převodem akcií rodinné firmy v hodnotě téměř čtyř miliard dolarů.

Rodiče Erica Tse jsou řediteli farmaceutické společnosti Sino Biopharmaceutical Limited. Na základě oficiálního prohlášení firmy na Erica darem převedli zhruba pětinový podíl. Podle prohlášení by měl v žebříčcích miliardářů vystupovat ve jménu celé rodiny, ne pouze pod svým vlastním jménem. Leccos tak podle zahraničních médií naznačuje, že rodiče chtějí, aby syn zůstal i přes získané bohatství pokorný.

Otázkou ale zůstává, zda se to povede. Eric Tse si totiž užíval života plnými doušky ještě před tím, než se stal „oficiálně“ miliardářem. Na Instagramu má vystavené fotky se zpěvačkou Rihannou, modelkou Bellou Hadidovou či nejznámějším čínským basketbalistou v historii Yao Mingem.

Chlubil se také plaváním s delfíny na Bahamách či parasailingem v Thajsku. Podle CNN má Eric Tse vazby i na čínské politiky, což ale není zas tak překvapivé. Jeho otec totiž býval členem Čínského lidového politického poradního shromáždění.

Eric Tse je dalším z řady čínských miliardářů. Podle nejnovějšího reportu zveřejněného v pondělí je mezi deseti procenty nejbohatších lidí na Zemi poprvé více Číňanů než Američanů.

lujLuboš Jirsa
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

„Když se něco naučíte rychle, váš mozek bude mít tendenci pamatovat si to... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Advantage Consulting, s.r.o.
HARDWARE VÝVOJÁŘ

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 50 000 - 70 000 Kč