17. května 2012 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Náhradní díl se občas musí vyměnit, napsal Klaus Jakubiskovi

Václav Klaus | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Klaus | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Juraj Jakubisko se zotavuje po transplantaci srdce, které se podrobil v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny IKEM. Čtyřiasedmdesátiletému režisérovi popřál brzké uzdravení i prezident Václav Klaus. S manželkou Livií mu poslali osobní dopis a květiny.

"Dovolte, abych vás za sebe i svou manželku pozdravil a popřál vám rychlou rekonvalescenci po náročné operaci," napsal prezident v dopise. Zmínil také, že z osobní zkušenosti ví, jak je těžké ulehnout na nemocniční lůžko: "Jsme již prostě ve věku, kdy je potřeba vzít jako realitu, že nějaký ten náhradní díl se musí občas vyměnit," píše Klaus.

Dopis prezidenta republiky Juraji Jakubiskovi:

Vážený a milý pane režisére,

       dovolte, abych Vás za sebe i za svou manželku pozdravil a popřál Vám rychlou rekonvalescenci po náročné operaci. Jsem rád – alespoň podle zpráv, které mám – že se vše dobře zdařilo, že jste plný optimismu a odhodlání. To je, jak známo, polovina úspěchu.

       Asi víte, že jsem ne tak dávno prodělal také jeden, i když jistě o mnoho snazší operační zákrok, a umím si proto představit, co je to pro člověka, který je plný energie a pracovních plánů, připustit si, že musí přijmout nemocniční lůžko. Ale jsme prostě již ve věku, kdy je potřeba vzít jako realitu, že nějaký ten „náhradní díl“ se musí občas vyměnit. Vím, že máte v IKEM jistě dokonalou péči tamních kouzelníků, a že také Vaše paní, kterou tímto rovněž velmi zdravím, je po celou dobu s Vámi.

       Nepochybuji proto, že vše zvládnete tak, jako jste celý život zvládal výzvy, které byly před Vámi. Ještě jednou Vás spolu s Livií zdravíme a těšíme se, že se zase brzy potkáme a pohovoříme.

       Václav Klaus


Kvůli pracovním povinnostem nemohl Jakubiska v nemocnici navštívit osobně. Dopis s kyticí lilií proto režisérovi předal Klausův mluvčí Radim Ochvat. "Pan Jakubisko měl viditelně dobrou náladu. Je vidět, že už po náročné operaci nabírá sdíly," řekl Blesku Ochvat.

Premiéra filmu Kajínek: Juraj Jakubisko a jeho manželka Deana Jakubisková-Horváthová.

Premiéra filmu Kajínek: Juraj Jakubisko a jeho manželka Deana Jakubisková-Horváthová.

Jakubisko se podle deníku zotavuje po transplantaci velmi rychle, dokonce už chodí po pokoji a pomalu se vrací k práci. Po manželce Deaně totiž chtěl, aby mu do nemocnice přinesla diář a tužku.

ČTĚTE TAKÉ:

Lidovky.cz

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.