1. února 2012 12:46, aktualizováno  13:04 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Prezident Klaus si vymkl kotník. Omezí program

Prezident Václav Klaus (vlevo) přijal na Pražském hradě nového předsedu Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV) Miroslava Janstu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Václav Klaus (vlevo) přijal na Pražském hradě nového předsedu Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV) Miroslava Janstu. | foto: ČTK

PRAHA Prezident Václav Klaus si vymkl kotník. Kvůli zranění v několika následujících dnech omezí svůj program a bude na zámku v Lánech. Omluvil se také z dnešního ceremoniálu jmenování profesorů v pražském Karolinu. V tiskovém prohlášení to uvedl mluvčí prezidenta Radim Ochvat.

Ceremoniál jmenování nových profesorů se dnes odehraje. Prezidenta při něm zastoupí ministři školství Josef Dobeš a obrany Alexandr Vondra, kteří jmenovací dekrety předají.

Klaus nemá zdravotní problémy často. Jeho zdraví média naposledy sledovala před čtyřmi lety, když podstoupil operaci kyčelního kloubu. Loni na podzim upravil svůj program kvůli angíně. Později uvedl, že během nemoci měl čas pracovat na své knize Evropská integrace bez iluzí.

Lidovky.cz, ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?