23. dubna 2019 10:51 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Princ Louis slaví první narozeniny. Fotky pořídila vévodkyně Kate

Princ Louis je pátým v pořadí nástupnictví na britský trůn, a to po svých... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Princ Louis je pátým v pořadí nástupnictví na britský trůn, a to po svých... | foto: ČTK

Britský princ Louis, nejmladší potomek vévodkyně Kate a prince Williama, slaví v úterý 23. dubna první narozeniny. Britský královský palác zveřejnil jeho fotografie. Autorkou snímků malého prince Louise je maminka Kate, která fotografie svých dětí pořizuje pravidelně. Dává přitom přednost nenaaranžovaným momentkám, stejně jako v tomto případě, kdy Louise zachytila při řádění v zahradě.

Kensingtonský palác poskytl novinářům tři snímky: na dvou z nich vévodkyně z Cambridge vyfotila svého syna v akci, během batolecích průzkumů zahrady. Malý princ se na nich tváří šťastně a nadšeně a na neretušovaných snímcích je vidět i jeho svetr obalený mechem. Třetí fotografie vypadá oficiálněji.

Princ Louis slaví v úterý 23.4. jeden rok. Fotografii pořídila jeho maminka,...

Princ Louis slaví v úterý 23.4. jeden rok. Fotografii pořídila jeho maminka, vévodkyně Kate.

Princ Louis je pátým v pořadí nástupnictví na britský trůn, a to po svých...

Princ Louis je pátým v pořadí nástupnictví na britský trůn, a to po svých starších sourozencích princezně Charlotte a princi Georgeovi, otci Williamovi a dědečkovi, princi Charlesovi.

Princ Louis slaví první narozeniny. Fotografii doma v Nortfolku pořídila...

Princ Louis slaví první narozeniny. Fotografii doma v Nortfolku pořídila vévodkyně Kate.

Novorozený syn Williama a Kate je pátý v pořadí v nástupnictví na britský trůn....
Britská královská rodina na návštěvě v Kanadě.

Princ Louis je pátým v pořadí nástupnictví na britský trůn, a to po svých starších sourozencích princezně Charlotte a princi Georgeovi, otci Williamovi a dědečkovi, princi Charlesovi. Jeho rodiče ho dosud drželi spíše stranou pozornosti médií, naposledy se na oficiálním snímku objevil loni před Vánoci, kdy rodina prince Williama svůj společný snímek rozesílala jako vánoční přání. 

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz