14. února 2019 13:12 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Princ Philip nebude stíhán kvůli lednové autonehodě. Není to prý ve veřejném zájmu

Princ Philip za volantem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Princ Philip za volantem. | foto: Reuters

LONDÝN Sedmadevadesátiletý manžel královny Alžběty II. nebude čelit stíhání kvůli nehodě, kterou v lednu způsobil poblíž venkovského sídla britské královské rodiny na východě Anglie. Podle Královské vyšetřovací služby to není ve veřejném zájmu. S informací přišel ve čtvrtek server BBC.

Při srážce, která se přihodila 17. ledna, se vévodovi z Edinburghu nic nestalo, ale dvě ženy v druhém autě utrpěly lehká zranění. Emma Fairweatherová, která si při nehodě zlomila zápěstí, si stěžovala na nedostatečnou komunikaci ze strany prince Philipa po nehodě. Ten se později v dopise omluvil. 

„Slunce svítilo nízko nad hlavní silnicí, normálně bych neměl problém sledovat dopravu... zřejmě jsem to blížící se vozidlo přehlédl. Kajícně očekávám, jaké důsledky to bude mít,“ napsal Philip mimo jiné v dopise datovaném k 21. lednu. „Chtěl bych, abyste věděla, jak moc mě mrzí, že na nehodě nesu vinu.“

K nehodě došlo v blízkosti královského panství Sandringham.
Princ Philip opět řídil. Tentokrát dokonce bez bezpečnostního pásu.

Čelit stíhání však princ nebude. „Zvážili jsme všechny okolnosti včetně míry zavinění, věku řidiče a faktu, že se řidič vzdal dobrovolně řidičského průkazu,“ uvedl podle serveru BBC šéf Královské vyštřovací služby Chris Long. Podle britského veřejnoprávního serveru je také pravděpodobné, že nehoda může rozvířit debatu o tom, zda by starší lidé měli vůbec řídit.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz