13. července 2015 21:37 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Princ William začal pracovat jako pilot letecké záchranné služby. Bude mít i noční

Britský princ William dnes začal pracovat jako pilot vrtulníku letecké... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britský princ William dnes začal pracovat jako pilot vrtulníku letecké... | foto: ČTK

LONDÝN Britský princ William v pondělí začal pracovat jako pilot vrtulníku letecké záchranné služby. V pořadí druhého následníka britského královského trůnu čeká práce na směny i noční služby, informovala agentura AP.

Vnuk královny Alžběty II., který už dříve působil jako pilot záchranné helikoptéry u britského Královského letectva (RAF), bude spolu s lékaři a zdravotníky působit na letišti v Cambridge a pro pacienty bude létat po celé východní Anglii. Sloužit by měl jako každý z jeho kolegů-pilotů 9,5hodinové služby ve čtyřdenních intervalech, po kterých bude následovat stejně dlouhá doba volna.

Britský princ William dnes začal pracovat jako pilot vrtulníku letecké...
Britský princ William dnes začal pracovat jako pilot vrtulníku letecké...

„Mám pocit, že práce, jako je tato, mi pomůže udržet se nohama na zemi,“ uvedl 33letý William s tím, že do budoucna bude muset nevyhnutelně čas strávený v práci omezit kvůli svým povinnostem, které má jako člen královské rodiny. Svůj plat, jehož výšku William nezveřejnil, věnuje na charitu.

ČTK

ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?