11. června 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Procházka Sapou s Asi.jatkou. Kde koupit čerstvou zeleninu a kde si dát nejlepší pho?

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 7Diskuse

Čerstvý koriandr, thajská bazalka i citronová tráva. Korýši v kádích a nejlepší vietnamská bistra v Praze. Areál Sapy je známý především jako tržnice vietnamských prodejců, do které se sjíždějí především milovníci asijského jídla. Kde ale nakoupit, nebo kam zajít na jídlo? Tak lehce se v tržnici nováček nevyzná. I proto se v Sapě začalo provádět. Server Lidovky.cz požádal o pomoc s prohlídkou Vietmanku žijící v Česku. Projděte se po Sapě s blogerkou Do Thu Trang.

SAPA

Sapa, lidově Malá Hanoj, Pražská Hanoj či Malý Saigon, je vietnamské velkoobchodní centrum a tržnice, označované médiiza město ve městě, působící od přelomu let 1999 a 2000 v areálu bývalého písnického masokombinátu a libušské drůbežárny v Praze. Bývalý masokombinát spadá hlavní částí do Písnice, nejvýchodnější částí do Kunratic.Areál Sapy vznikl spojením písnického masokombinátu a drůbežáren Xaverov. Opakovaně v ní zasahovali policisté a celníci, kteří objevili padělky značkového zboží za stamiliony korun. Podle Bezpečnostní informační služby se v Sapě perou špinavé peníze.

Náměstíčko v Malé Hanoji, jak se Sapě také přezdívá
Jak to chodí v Sapě?
apeAlena Pecháčková, jbsJiří Bigas
  • 7Diskuse
Vyhrajte jednu z poukázek na 500 nebo 1 000 Kč na nákup ve Fresh Corner a MOL
Vyhrajte jednu z poukázek na 500 nebo 1 000 Kč na nákup ve Fresh Corner a MOL

V době od 15. 10. 2018 00:00 do 21. 10. 2018 23:59 odpovězte komentářem pod text soutěže na otázku: „Čím zabavujete svoje dítko při dlouhých cestách autem?“ Vyhrajte jednu z tankovacích karet v hodnotě 500 Kč, nebo 1000 Kč na nákup pohonných hmot i občerstvení na čerpacích stanicích MOL v konceptu Fresh Corner.