24. května 2017 11:35 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

První hodiny na svobodě? Kajínkovu romantickou projížďku po Vltavě fotila i hvězda NHL

Lidé si s Kajínkem fotili i selfie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidé si s Kajínkem fotili i selfie. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

PRAHA Když omilostněný vrah Jiří Kajínek v úterý po druhé hodině odpoledne opouštěl prostředí rýnovické věznice, nechtěl prozradit, kam jeho následující kroky povedou. Nasedl do vozu televize Prima a odjel neznámo kam. O několik hodin později sociální sítě zaplavily fotky lidí, kteří jej potkávali v Praze. Kajínek se s ženským doprovodem vydal na procházku metropolí i romantickou vyjížďku po Vltavě.

Ve společnosti blonďaté psycholožky, s níž se podle informací serveru Blesk.cz seznámil ještě před odsouzením na doživotí, zavítal nejznámější – nyní už bývalý – vězeň na návštěvu hlavního města. Společně se prošli po historickém centru a projeli lodičkou po Vltavě.

Ve svítivě zeleném tílku, v němž Kajínek opouštěl bránu věznice v Rýnovicích, dvojici nešlo přehlédnout. Na sociálních sítích se tak večer objevilo nesčetně fotografií zachycujících Kajínkovy první hodiny na svobodě. Lidé neváhali a s omilostněným si pořizovali také takzvané selfie. Narazili na něj například ve spodní části Václavského náměstí. Na jiném ze snímků si Kajínek na loďce zase s úsměvem na tváři pochutnával na kousku pizzy.

Môj drahý ho dnes stretol medzi prvými, závisť #kajinek chválime rozhodnutie pána prezidenta #news

Příspěvek sdílený Katarina (@katarinaprg),

Jiřího Kajínka vyfotografoval rovněž hokejista Tomáš Hertl hrající kanadsko-americkou NHL za San Jose Sharks. Ten tou dobou byl na večeři v restauraci na pražské Kampě s dalším českým hokejovým reprezentantem, brankářem Dominikem Furchem. Snímek rázem zveřejnil na svém facebookovém profilu i Instagramu.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz