11. dubna 2013 8:03, aktualizováno  8:38 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Punk je mrtvý, Johny Rotten nechce tančit na hrobě Thatcherové

Na hudebním festivalu Colours of Ostrava vystoupil 14. července John Lydon alias Johnny Rotten, bývalý zpěvák Sex Pistol. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na hudebním festivalu Colours of Ostrava vystoupil 14. července John Lydon alias Johnny Rotten, bývalý zpěvák Sex Pistol. | foto: ČTK

"Ti, co slaví smrt Margaret Thatcherové, jsou mi odporní." Toto prohlášení nepatří usedlému britskému konzervativci, ale legendě punku.

 Takto nyní mluví John Lydon, bývalý zpěvák Sex Pistols, který vystupoval pod jménem Johny Rotten .  "Nebudu tančit na jejím hrobě. Byl jsem její nepřítel za jejího života, ale nebudu nepřítelem po její smrti," prohlásil podle internetové verze britského deníku Daily Mail Lydon.

"Když někdo zemře, je potřeba mu vzdát úctu. Ať je to nepřítel, nebo ne. Jak někdo může tančit na hrobě jiné osoby, to je hnusné," řekl Lydon.

Lydon tak reagoval na určitou škodolibou radost, kterou vyvolala v části britské veřejnosti zpráva o smrti expremiérky Margaret Thatcherové. Zejména část levice a odborů jí nemohou odpustit její restriktivní úspornou politiku, která připravila o práci velké množství lidí.

ČTĚTE VÍCE

Johnny Rotten s kapelou Sex Pistols na koncertě v Amsterodamu v lednu 1977.

Johnny Rotten s kapelou Sex Pistols na koncertě v Amsterodamu v lednu 1977.

aniMiloslav Janík