25. července 2014 17:40 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Putinova dcera opustila luxusní byt v Haagu. Místní ji tam nechtěli

Putinova dcera opustila luxusní byt v Haasu. Místní ji tam nechtěli | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Putinova dcera opustila luxusní byt v Haasu. Místní ji tam nechtěli | foto: YoutubeReprofoto

HAAG Dcera ruského prezidenta Vladimira Putina Marija opustila i se svým nizozemským partnerem dům na předměstí Haagu, kde od loňska bydlela v luxusním apartmánu. Napsal to britský list Daily Mirror. Její přítomnost vyvolávala po pádu malajsijského letadla mezi místními rozhořčení, což Mariju Putinovou očividně vedlo k rozhodnutí odcestovat.

Devětadvacetiletá Putinova dcera žila s Nizozemcem Jorritem Faasenem, manažerem ruského Gazpromu, ve Voorschotenu na předměstí Haagu v bytě za dva miliony liber (70 milionů korun), uvedl britský list. Byt se nachází asi třicet kilometrů od letiště, z něhož minulý čtvrtek startoval ke svému poslednímu letu malajsijský boeing (VŠE o neštěstí čtěte ZDE).

Hned po jeho zkáze propukly ve Voorschotenu protesty. Starosta Pieter Broertjes se dokonce vyslovil pro vyhoštění Putinovy dcery, svá slova ale později vzal zpět. Prý se nechal unést pocitem bezmoci.

„Za činy svého otce nemůže“

"Neviděli jsme ji ode dne, kdy spadlo to malajsijské letadlo," řekl novinářům jeden ze sousedů Putinové. "Přistěhovali se loni a žili nenápadně. Jakmile se ale zjistilo, co jsou zač, byl s klidným životem konec. Teď je ještě hůř, i když je každému jasné, že za činy svého otce nemůže. Žádné demonstrace tu ale nechceme," dodal.

Redakce listu Daily Mirror nezjistila, kam se Marija Putinová před zlobou svých bývalých sousedů uchýlila. Soudí ale, že se o ni postaral otec a nabídl jí útočiště v některém z luxusních paláců na březích Černého moře. Podle jiných zpráv prý pár odletěl do Moskvy.

  • Nizozemské hlavní město je od roku 2003 sídlem Mezinárodního trestního soudu, který vyšetřuje zločiny proti lidskosti, genocidu a válečné zločiny.

Pobyt Mariji Putinové v Nizozemsku vyvolal po katastrofě na východě Ukrajiny povyk i na komunitních sítích. Jeden z Nizozemců na Twitteru napsal, že dcera ruského prezidenta si svou nizozemskou adresu vybrala správně. "Nebude to mít daleko, až jejího tatínka budou v Haagu soudit," napsal.

Lidovky.cz, ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.