13. března 2014 6:30 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Rocker z Rolling Stones Keith Richards vydá knihu pro děti

Zdraví Keithe Richardse je patrně jedním z důvodů, proč letos Rolling Stones nevyjedou na turné | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdraví Keithe Richardse je patrně jedním z důvodů, proč letos Rolling Stones nevyjedou na turné | foto: archiv LN - Tomáš Hájek

NEW YORK Kytarista Rolling Stones Keith Richards vydá dětskou knihu s kresbami své dcery Theodory. V knížce vypráví, jak ho dědeček uvedl do světa hudby a jak dostal první kytaru, informovala agentura Reuters.

Kniha Gus & Me: The Story of My Granddad and My First Guitar (Gus a já: Příběh mého dědečka a mé první kytary) má vyjít v tištěné i elektronické podobě 9. září.

ČTĚTE TAKÉ:

Gus byla přezdívka Richardsova dědečka Theodora Augusta Dupreeho, člena jazzového big bandu, o němž se rocker zmiňoval už ve své autobiografii Život z roku 2010.

"Právě jsem se stal popáté dědečkem, takže vím, o čem mluvím," uvedl 70letý rocker v prohlášení ke své nové knize. "Pouto, zvláštní pouto, mezi dětmi a prarodiči je jedinečné a mělo by být střeženo. Je to příběh o jednom z těch magických momentů," dodal Richards.

Knížku, jejíž spoluautory jsou Barnaby Harris a Bill Shapiro, ilustrovala Richardsova dcera Theodora a obsahuje také fotografie z rodinného alba.

Lidovky.cz, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.