25. srpna 2010 13:07 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Rodný dům Ringa Starra se má zbourat. Fanoušci Beatles protestují

Ringo Starr. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ringo Starr. | foto: Reuters

LONDÝN Liverpoolští fanoušci Beatles spustili kampaň proti zbourání rodného domu bubeníka slavné čtveřice Ringa Starra. Dům stojí ve čtvrti, kterou chce město přestavět, napsal server BBC. Ringo Starr, vlastním jménem Richard Starkey, se v domě narodil 7. července 1940 a strávil zde první roky svého života.

Dům je ve čtvrti, která sestává ze stovek takzvaných welšských ulic tvořených britskými řadovými cihlovými domky, jež jsou jeden jako druhý. S jejich demolicí se počítá již několik let. Na jejich místě mají vyrůst moderní rodinné domy.

Za kampaní Zachraňte Madryn Street stojí místní fanoušci Beatles, kteří tvrdí, že dům přitahuje každoročně pozornost tisíců turistů. Jeho zbourání bude mít podle nich negativní dopad na cestovní ruch ve městě. "Budeme bojovat zuby nehty v Liverpoolu a po celém světě, abychom zastavili toto šílené rozhodnutí zbourat Madryn Street. Domy Paula McCartneyho a Johna Lennona jsou již chráněné a Ringo není o nic méně důležitý. Chceme, aby se Ringovo rodné místo zachovalo a stal se z něj opravdový cíl turistů.

Napadla nás myšlenka, že by mohlo být v okolních domech ubytování pro turisty," řekl BBC Phil Coppell, který provádí turisty po liverpoolských místech spojených s osudy slavné kapely.

Názor samotného Starra, který nedávno oslavil sedmdesáté narozeniny, server BBC neuvedl.

ČTK