18. ledna 2012 13:24, aktualizováno  14:05 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Rolins opět u soudu. Její výpovědi se rozcházejí

Dara Rolins u soudu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dara Rolins u soudu | foto: ČTK

PRAHA Zpěvačka Dara Rolins ve středu opět stanula před soudem. Podruhé se otevřel rok a půl starý případ, kdy se Rolins jedoucí v autě střetla s motocyklistou, který následně zemřel.

Zpěvačka přišla k soudu se slunečními brýlemi na očích. Zřejmě poprvé se zde osobně setkala i s vdovou po zesnulém motocyklistovi a jeho dcerou.

Rolins jako už několikrát zopakovala svou verzi tragické události. Soudkyně ji ale upozornila na rozpory ve výpovědích. Jednou podle ní vypověděla, že motocyklistu viděla asi 50 metrů před střetem, později řekla, že asi vteřinu před střetem.

"Mou výpověď ovlivnil typ otázek. U pozdějšího výslechu se týkaly spíše okamžiku střetu," hájila se Rolins.

Zmocněnec zastupující rodinu zemřelého muže, Ivan Krejsa, se v poměrně emotivním projevu snažil rozporovat znalecký posudek, podle kterého mohla být Rolins v protisměrném pruhu maximálně 40 centimetrů a motocyklista měl na projetí více než dva metry. Zároveň doplnil, že skútr viděla nejpozději 1,2 sekundy před střetem. "Mohla se mu vyhnout," míní

Samotná vdova zpěvačku vyzvala, ať přizná, že se nevěnovala plně řízení. Rolins tvrdí, že jela rychlostí maximálně 40 kilometrů v hodině, což potvrzuje i svědek - cyklista, který viděl nehodu na vlastní oči. "Kdyby jela 40 kilometrů za hodinu, zabrzdí na místě," míní však vdova po zesnulém.

Přečtěte si, jak rozhodl minulý soud:

Soud ve středu případ odročil, pokračovat bude 14. března. Zpěvačce hrozí šest let za mřížemi. "Je předčasné se k něčemu vyjadřovat," řekla Rolins po odchodu ze soudní síně.

Osudová jízda na Slapy

Zpěvačka ve svém voze Mercedes Benz v červenci roku 2010 projížděla krátce po dvanácté hodině ulicí V Šáreckém údolí v Praze. Ve voze byla i její dcera Laura, které měla jen několik vteřin před střetem podávat lahev s pitím, zatímco levou rukou prý stále držela volant. 

V pravotočivé zatáčce se následně střetla z nezjištěných příčin s řidičem na skútru. Ten pak po třech hodinách v nemocnici svým zraněním podlehl.

Usmrceným motocyklistou byl 63letý Jindřich R. Zpěvačka údajně nabídla pozůstalým milionové odškodné, ti však odmítli.

vefVeronika Berná, spaŠárka Pálková