Pátek 15. ledna 2021svátek má Alice -1 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Rozloučení s Markem: Bez něj už to nebude ono

Rodina, přátelé a veřejnost se  v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Jindřichově Hradci naposledy rozloučili s hokejistou Janem Markem, který zahynul společně s dalšími hráči klubu Lokomotiv Jaroslavl při leteckém neštěstí v Rusku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rodina, přátelé a veřejnost se v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Jindřichově Hradci naposledy rozloučili s hokejistou Janem Markem, který zahynul společně s dalšími hráči klubu Lokomotiv Jaroslavl při leteckém neštěstí v Rusku. | foto: ČTK

JINDŘICHŮV HRADEC Tisíce lidí dorazily na rozloučení s hokejistou Janem Markem v Jindřichově Hradci. Marek minulý týden zahynul při leteckém neštěstí v Rusku.

Dlouhá fronta se před kostelem Nanebevzetí Panny Marie, kde se smuteční obřad konal, začala tvořit už kolem 9:00. Před bílou rakví se každý z lidí na chvíli zastavil a většinou položil na podstavec květinu nebo kytici. S věncem dorazili i Markovi spoluhráči, například Jiří Novotný, Karel Pilař, Pavel Janků, Petr Ton, Martin Štrba nebo Václav Pletka.

Fotbalovou asociaci zastupoval manažer reprezentace Vladimír Šmicer. Do kostela dorazili i zástupci města Jindřichův Hradec, kde Marek vyrůstal. "Znali jsme se odmalička, byl jako můj starší brácha. Bez něj už to nebude nikdy ono," řekl reprezentační útočník Novotný, jenž stejně jako Marek pochází z Jindřichova Hradce.

ČTĚTE TAKÉ


Smutná atmosféra kontrastovala s krásným dnem, typickým pro zářijové babí léto. Sluneční paprsky však nikoho v okolí jindřichohradeckého kostela příliš nehřály. "Byli jsme si navzájem na svatbě, to, co se stalo, je hrozná věc," řekl bývalý útočník Janků, jenž s Markem před lety nastupoval v Třinci.

Rodina, přátelé a veřejnost se  v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Jindřichově Hradci naposledy rozloučili s hokejistou Janem Markem, který zahynul společně s dalšími hráči klubu Lokomotiv Jaroslavl při leteckém neštěstí v Rusku.


On i pár nejbližších kamarádů z hokejového prostředí přijeli na rodinnou část pohřbu. Ta začala v kostele v poledne. Marek byl jedním z tří českých hokejistů, kteří minulou středu zahynuli při leteckém neštěstí v Jaroslavli.

Tragická nehoda Jaku-42

Letoun Jak-42 s hokejisty Lokomotivu se zřítil krátce po startu u jaroslavlského letiště. Na jeho palubě zahynuli téměř všichni členové týmu KHL včetně Marka, Josefa Vašíčka a Karla Rachůnka. V letadle cestovalo 45 lidí, havárii přežil jen palubní inženýr Alexandr Sizov. Pohřby Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka se ve Zlíně a v Havlíčkově Brodě konaly v předchozích dnech.

,

Test vaječných likérů: I šest kostek cukru v panáku. Hlavně zakrýt aroma lihu

Vaječné koňaky v testu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé jsou bledé jako zimní ráno, jiné září jako italské slunce, většina vaječných likérů však udělá adventní...

Peníze mě omámily. Upřímná zpověď Jana Šimáka, proč ho fotbal přestal bavit

Jan Šimák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už nikdy nezjistí, jak dobrý doopravdy mohl být. Říkalo se, že má větší talent než Tomáš Rosický, ale místo, aby si po...

Na Vánoce i v lednu si Býci užijí sex, Střelci optimismu. Co ostatní znamení?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lidé narození ve znamení Kozoroha mají navenek sílu z energie Země, uvnitř pak čerpají z ohně. Oba živly dohromady se...