1. února 2019 7:50 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Rozloučení v Národním divadle s Luďkem Munzarem. Divadlo zaplnily věnce a květiny

Smuteční obřad v Národním divadle na počest Luďka Munzara. Herečka Iva... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Smuteční obřad v Národním divadle na počest Luďka Munzara. Herečka Iva... | foto:  Michal Šula, MAFRA

Praha V Národním divadle se koná poslední rozloučení s Luďkem Munzarem, sál praskal ve švech, a vzduchem proletěly na počest herce dva letouny L-200 Morava. Soukromý rodinný obřad by se měl uskutečnit v pátek odpoledne. Online reportáž přináší Michal Bernáth za Lidovky.cz

Ze smutečních hostů promluvila například Iva Jnžurová nebo Taťjana Medvedecká, ta se neubránila slzám a dojala i další hosty. Ivan Trojan ve svém proslovu prozradil, že po prvním setkání s Munzarem pochopil, proč se chce stát hercem.

„Pro moji generaci byl také nezapomenutelným Bláhou v Macháčkových Našich furiantech. Postavou plnou lásky a opravdové cti. Poctivým člověkem bez kompromisů, jehož postoj se obracel ke svědomí nás všech, kteří jsme seděli v hledišti,“ dodal Burian a před rakví se poklonil.

01.února 2019 v 10:15, příspěvek archivován: 01.února 2019 v 11:40

Fronta už zatočila k nábřeží a tvoří ji hodně přes stovku lidí https://t.co/OQNDalfPH9

Na poslední rozloučení dorazily zástupy lidí, které stály kolem Národního divadla podél Vltavy. Sedmdesátiletá paní Ludmila, která přinesla květiny na herce zavzpomínala jako na umělce její generace. Pamětníci promluvili o nostalgii jejich mládí, se kterým si herce spojují.

Desítky smutečních hostů na pohřbu Luďka Minzara v Národním divadle v Praze.
Lidé se přišli 1. února 2019 do Národního divadla v Praze naposledy rozloučit s...

Filmový a divadelní herec Luděk Munzar zemřel 26. ledna po dlouhé těžké nemoci. Bylo mu 85 let. Dlouholetý člen činohry Národního divadla v Praze hrál mimo jiné v desítkách televizních filmů a seriálů a výrazně se uplatnil v rozhlase a dabingu. Za rok 2011 obdržel cenu Thálie za celoživotní činoherní mistrovství.

Byl také průvodcem po rozhlednách, vyprávěl o věkovitých stromech a pramenech řek v televizních dokumentech. V pražském divadle Viola měl večery poezie Františka Hrubína a Jaroslava Seiferta.

01.února 2019 v 10:59, příspěvek archivován: 01.února 2019 v 11:39

Opona se zavřela, divadlo je téměř plné. Pořadatelky hledají zoufale místa pro další lidi. https://t.co/0qsHKOscHT

Munzar byl vášnivým letcem a čestným členem Aeroklubu Letňany. Mezi hosty se proto objevilo šest pilotů včetně dvojnásobného mistra světa v letecké akrobacii Petra Jirmuse. Nad střechou Národního divadla pak třikrát přeletěla dvoumotorová letadlo typu L-200 Morava.

ČTK