Čtvrtek 27. února 2020svátek má Alexandr 0 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Sáblíková jde do reklamy. Natočila televizní spot

Martina Sáblíková při natáčení televizního spotu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martina Sáblíková při natáčení televizního spotu. | foto: Danone / Ondřej Pýcha

Jedna z nejúspěšnějších sportovkyň, rychlobruslařka Martina Sáblíková, propůjčila svou tvář reklamě. Od začátku srpna ji diváci budou vídat v televizi, jak popíjí mléčný nápoj od firmy Danone. Jde o první televizní reklamu, v níž Sáblíková vystupuje.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková spojila své jméno a tvář s probiotickým nápojem Actimel.

"Martina Sáblíková je pro nás ideální tváří Actimelu, protože Actimel byl a je součástí jejího jídelníčku již několik let a my věříme, že přispěl a do budoucna Martině pomůže k dosazeni dalších úspěchů v její sportovní kariéře,” říká Kateřina Hladíková ze společnosti Danone.

Když firma přišla s nápadem natočit reklamu se známou sportovkyní, Sáblíková se dlouho nerozmýšlela a na nabídku kývla. "Tato spolupráce je pro mě osobně smysluplná, podporuji něco, co mám vyzkoušené a čemu sama věřím," řekla.

Martina Sáblíková při natáčení televizního spotu.

Nápoj ji prý pomáhá při trénincích. "Pomáhá mi překonávat každodenní stres a zátěž a je mým každodenním pomocníkem na cestě k vítězství," říká Sáblíková.

V současné době probíhá natáčení televizního spotu, ve kterém rychlobruslařka hraje hlavní roli. Přestože se jedná o úplně první televizní reklamu, ve které Sáblíková účinkuje, svoji roli zvládla na jedničku. Ani dvě menší nepříjemnosti – pád na ledě a píchnuté kolo jí náladu nezkazily. "Natáčení reklamy mě moc bavilo, byla to příjemná změna, přesto raději zůstanu u sportu," dodává.

Kolik peněz Sáblíková účinkováním v reklamě získá, firma neprozradila. Podle odhadů odborníků po úspěchu ve Vancouveru činila "marketingová  hodnota" Sáblíkové asi 15 milionů korun ročně. Navíc rychlobruslařka  získala za dvě vítězství a jedno třetí místo na olympijských hrách od  olympijského výboru 3,4 milionu korun.

Sáblíková je rovněž úspěšnou cyklistkou - letos zvítězila na mistrovství  České republiky v silniční cyklistice v individuální časovce i ve stejném závodě dvojic.

Televizní reklama v Británie, ve které firma Danone slibuje, že nápoj Actimel podpoří přirozenou obranyschopnost dětí proti nemocem, byla zakázána. Úřad pro standardy v reklamě svůj krok odůvodnil tím, že k tvrzením uvedeným ve spotu neexistuje dostatek důkazů.

Čtěte více

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na veletrh Prodítě
SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na veletrh Prodítě

Zúčastněte se 16. ročníku veletrhu Prodítě, který se koná na brněnském výstavišti od 5. do 8. března. Těšit se můžete nejen na nákupy potřeb pro děti za zvýhodněné ceny, ale také na bohatý doprovodný program pro maminky i dětičky.