1. května 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Schrödera žaluje exmanžel jeho korejské družky. Bývalý kancléř jim prý zničil vztah

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder vstoupil do služeb společnosti Gazprom. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder vstoupil do služeb společnosti Gazprom. | foto: ArchivLidové noviny

SOUL/BERLÍN Německý exkancléř Gerhard Schröder čelí žalobě od bývalého chotě své nové jihokorejské družky Kim So-jon. Opuštěný muž požaduje po Schröderovi jako bolestné v přepočtu 77 000 eur (téměř dva miliony korun), neboť jej viní z rozpadu svého manželství. S odvoláním na jihokorejskou agenturu Jonhap.

Muž, jehož jméno média nezveřejnila, podal žalobu u rodinného soudu v jihokorejské metropoli Soulu. Tvrdí, že mu Schröderův poměr s Kim So-jon způsobil „nesnesitelnou duševní bolest“. Schröderova kancelář v Berlíně nechtěla zprávu komentovat.

Čtyřiasedmdesátiletý Schröder a o 25 let mladší Kim So-jon v lednu oznámili, že se chtějí na podzim vzít. Po svatbě plánují žít střídavě v Soulu, Berlíně a Hannoveru.

Schröder byl kancléřem dvě funkční období

Schröder byl ženatý již čtyřikrát. Se svou poslední manželkou Doris se rozvedl letos v dubnu, jejich vztah se ale rozpadl o dva roky dříve.

Překladatelka a manažerka Kim So-jon studovala němčinu na univerzitě v Marburgu. Nyní pracuje pro obchodní komoru, která podporuje německo-korejskou hospodářskou spolupráci. Nedávno Schrödera doprovázela během jeho turné po Jižní Koreji, kde propagoval překlad své autobiografie.

Sociální demokrat Schröder byl kancléřem dvě funkční období v letech 1998 až 2005. Po prohře se současnou kancléřkou Angelou Merkelovou ve volbách v roce 2005 složil poslanecký mandát. Ve stejné době se stal předsedou dozorčí rady společnosti Nord Stream, která vybudovala stejnojmenný ropovod směřující z Ruska mimo Ukrajinu a Polsko do Evropy.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz