9. června 2018 17:31 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Šéfkuchař Bourdain se v hotelu oběsil na pásku od županu

Anthony Bourdain loví ryby společně s domorodci na Borneu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Anthony Bourdain loví ryby společně s domorodci na Borneu. | foto: YouTube

PAŘÍŽ Americký šéfkuchař Anthony Bourdain, který v pátek ve Francii spáchal sebevraždu, se v koupelně hotelového pokoje oběsil na pásku od županu. Agentuře AP to v sobotu řekl prokurátor ve městě Colmar.

Bourdainovo tělo našel v pátek v luxusním hotelu v malebné vinařské obci Kaysersberg v Alsasku na východě Francie jeho francouzský přítel Eric Ripert, spolumajitel a šéfkuchař vyhlášené restaurace Bernardin. Podle americké televizní stanice CNN Bourdain natáčel další díl své reality show s názvem Neznámé končiny.

Nic nenasvědčuje tomu, že v době smrti amerického šéfkuchaře někdo přišel do hotelového pokoje, uvedl prokurátor Christian de Rocquigny du Fayel. Dodal, že podle lékařské zprávy nebyly na těle zesnulého objeveny žádné známky násilí.

V současné době se podle prokurátora čeká na zprávu z toxikologie, včetně analýzy devíti vzorků moči. Cílem je zjistit, zda si Bourdain vzal léky, nebo měl v těle jiné látky.

Bourdain byl hlavním konkurentem rovněž známého britského šéfkuchaře Gordona Ramsaye, hlavní postavy reality show Pekelná kuchyně a soutěže Masterchef. Bourdain se také proslavil publikacemi Důvěrnosti z kuchyně, Šéfkuchař na cestách či Bez servítku.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!