23. června 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Senátorka kojila dceru, zatímco promlouvala k parlamentu

Senátorka kojí během projevu svoji dceru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Senátorka kojí během projevu svoji dceru. | foto: the guardian

CANBERRA Senátorka Larissa Watersová se stala první ženou v Austrálii která, kojila přímo u řečnického pultu. Napodobila tak svoji islandskou kolegyni.

Kojení v jednacím sále parlamentu začíná být v Austrálii, Španělsku, nebo Argentině téměř běžnou záležitostí. V Australském senátu se smí kojit od roku 2003.

Ale australská senátorka za zelené Larissa Watersová v úterý nakojila svoji tříměsíční dceru Aliu Joy Watersovou přímo během svého projevu v parlamentu. Napodobila tak svoji islandskou kolegyni poslankyni Unnur Konradsdottirovou, ta kojila také přímo u řečnického pultíku.

Na kojící matky v parlamentech lze těžko narazit v Saúdské Arábii, ale i u nás nebo ve Spojeném království, kde jsou tomuto účelu vyhrazeny speciální místnosti.

„Jestli něco potřebujeme, pak více rodičů a dětí v parlamentu,“ říka Larissa Watersová. Setkává se prevážně s kladnými ohlasy.

09.května 2017 v 14:30, příspěvek archivován: 22.června 2017 v 13:26

⭐️ #News • Larissa Waters becomes first woman to breastfeed in Australia's federal parliament: Australian Greens... https://t.co/oKFOFqAasC https://t.co/bnYNxnGRYJ

22.června 2017 v 05:03, příspěvek archivován: 22.června 2017 v 13:27

I think this is what ppl mean when they talk abt a flexible boss. @RichardDiNatale with @larissawaters new staffer. @ellinghausen pic. https://t.co/e5mrMT5p1p

msz

Najdete na Lidovky.cz