20. listopadu 2018 10:27 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Zpěvák Karel Gott leží v nemocnici. Lékaři ho umístili do karantény

Karel Gott si i tento rok odnesl titul Český slavík v kategorii zpěváků. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Gott si i tento rok odnesl titul Český slavík v kategorii zpěváků. | foto: Yan Renelt, MAFRA

PRAHA Zpěvák Karel Gott je kvůli respiračním potížím hospitalizován ve Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí. Hrozilo, že by problém mohl přerůst v zápal průdušek nebo plic a ohrozit tím zpěváka na životě.

Lékaři o Gottově hospitalizaci rozhodli již ve čtvrtek, kdy ho vyšetřili a diagnostikovali zánět dýchacích cest.  Zpěváka kvůli jeho oslabené imunitě ihned přesunuli do karantény. Pan Gott je hospitalizovaný,“ potvrdila již v pondělí bez podrobností informace deníku Aha! zpěvákova mluvčí Aneta Stolzová. Zatím není jasné, jak dlouho v nemocnici zůstane.

Karel Gott vystoupil ve Světlé nad Sázavou.
V historii ankety popularity, která od roku 1962 do roku 1991 nesla název Zlatý...

Gottův management zatím zrušil zpěvákova vystoupení, včetně ohlášeného Plzeňského koncertu, až do konce příštího týdne. Kvůli hospitalizaci se Zlatý slavík nemohl zúčastnit ani nedělní oslavy 90. narozenin své kolegyně Yvetty Simonové. Místo toho poslal kytici a blahopřání.

V roce 2015 lékaři Karlu Gottovi diagnostikovali nádorové onemocnění mízních uzlin. Zpěvák nastoupil na onkologickou léčbu a rušil svůj program. Po šesté chemoterapii se ukázalo, že nádor zcela zmizel.

Lidovky.cz

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.