29. března 2012 10:56 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Slavní a státní dotace: Polívka má bazén, Vydra koně

Bolek Polívka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bolek Polívka | foto: ČTK

PRAHA Herec Bolek Polívka, který vedle své umělecké činnosti provozuje také hotel, získal peníze z dotačních programů Evropské unie a Jihomoravského kraje. Jak připomněl deník Blesk, za 12 milionů korun přestavěl Polívka rodinnou farmu v Olšanech na wellness centrum. Václav Vydra zase podle odborníků týrá zvířata. Za pět milionů od ministerstva.

Bolek Polívka: Známý herec získal 10 milionů z evropských dotačních fondů, dva miliony doplatil Jihomoravský kraj. Z peněz přestavěl svou farmu v Olšanech na luxusní hotel, ve kterém nechybí bazén a sauna. V přilehlé budově také nechal postavit výtvarnou galerii.

ČTĚTE TAKÉ:

Václav Vydra: Herec dostal dotaci 5 milionů od ministerstva zemědělství na provoz své koňské farmy. Chce je využít na kontroverzní léčebnou metodu koní, kterou odborníci kritizují. Koně Vydra zbavuje podkov a nechává jen tzv. naboso. Způsob, jakým jim ale Vydra strouhá kopyta, je prý pro koně velmi bolestivý a stresující. Známý právník Tomáš Pelikán už kvůli tomu na herce podal trestní oznámení za týrání zvířat. Spekuluje se také o tom, jestli za přidělením dotace nestojí Vydrovo přátelství s ministrem zemědělství Petrem Bendlem.

Video zobrazuje koně po metodě strouhání kopyt. Zvířata na něm kulhají a bolestivě došlapují.

Karel Roden: Středočeský kraj schválil Rodenovu žádost o dotaci na opravu zámku Skrýšov. Na opravu barokního zámku z roku 1762 dostane herec dotaci ve výši 1,9 milionu. Nutno dodat, že peníze Roden použije na opravu kulturní památky, kterou poté hodlá zpřístupnit veřejnosti. Na zámku pořádá kulturní akce a podle svých slov s tím bude pokračovat i v budoucnosti.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Michaela Černá

Advantage Consulting, s.r.o.
PILOT DVOUMOTOROVÉHO LETADLA

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 50 000 Kč