Středa 27. ledna 2021svátek má Ingrid 1 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Nesouhlasím se šíleným kultem dítěte, mně nikdo nic nedal, říkal Pohlreich

U příležitosti dvacetiletého výročí magazínu Pátek Lidových novin výjimečně odemykáme rozhovory s významnými českými osobnostmi. Letos v dubnu oslavil 60. narozeniny zrovna v den, kdy poskytl tento rozhovor. Opálený a s černo-zlatými brýlemi Zdeněk Pohlreich (nar. 1957) působil, jako by se zrovna vrátil z dovolené na Floridě, a ne jako uštvaný byznysmen s plným diářem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Novák 15.1.2018 3:54

Pohlreich se zasloužil o to, že jsme přestali chodit na jídlo do restaurací. Při představě, že v kuchyni restaurace je takový bordel, humus a špína, jako ukazoval v celé řadě dílů Polreich, si raději uvaříme doma. Ale jsem za to rád, protože vždy víme v jakém prostředí vaříme a z čeho vaříme.

I. Patta 7.1.2018 11:29

Ten "šílený kult dítěte" není o dítěti, ale o (a)sociálním řízení státní sociální politiky. Díky nadměrným daním, bez ohledu na výchovu dětí v rodině, si namnoze pořizujeme jen jedno dítě. Stát nás k tomu ekonomicky doslova nutí, protože od druhého dítěte se rodina s příjmem rodičů na úrovni nejčastější mzdy (medián), propadá automaticky do sociální sítě (Dana Hamplová a kol., Životní cyklus, sociologické a demografické perspektivy, str. 274-275, Sociologický ústav AV ČR 2006 ). Výsledkem jsou jedináčci a kult dítěte, jak to nazývá pan Pohlreich.

J. Cervenka 1.1.2018 16:30

pred par lety profesorka v USA dostala nejvyssi cenu v oboru psychologie kdyz ukazala (obsahla meta study), ze kamaradi a spoluzaci maji vetsi vliv na vyvoj mlaeho cloveka nez rodice.

J. Cervenka 1.1.2018 16:28

pred par lety nejvyssi cenu v oboru psychologie dostala profesorka v USA, za praci (meta study) co ukazala, ze spoluzaci a kamaradi maji vetsi vliv na vyvoj mladeho cleoveka nez rodice.

P. Hlosta 24.12.2017 8:11

Pohlreich je hlavně přirozený a nic nepředstírá. Tedy to je dojem z něho. Pochopitelně ho osobně neznám, ale rád se podívám na jeho pořady o vaření. Hlavně na ty, kde vaří on. Ano šéfe moc nemusím, protože je až trapné, jak mnozí podnikají a neví o profesionální kuchyni naprosto nic, aby byla úspěšná.

Vařit pro restauraci, to není jako vařit nedělní obědy doma. Hlavně pak je to týmová práce a tam nějaké ulívání není možné, protože někdo to udělat musí a kvalita práce se prakticky ihned, ještě v ten den, odrazí na reakci hostů. Někdo při tom musí velet a druzí poslechnout. Demokracie tam rozhodně neplatí. Pokecat se šéfem je spíš nebezpečné, než žádané od zaměstnavatele.

Mladí mají romantické představy o Restauraci, práci v ní a lehkosti bytí že tam poteče pivko a dají řeč, když restaurace je přece k tomu. Tam je alkohol stejně pro výsledek práce nebezpečný, jako jinde a na kecy není čas.

J. Chaloupka 23.12.2017 16:16

A z toho zážitku děláte závěry?

J. Stejskal 23.12.2017 13:10

Nepřipadá mi to jako kult, má mnoho odpůrců. Úspěch se neodpouští. Já ho mám rád, mluví srozumitelně a rozumně. A je zábavný. Když někdo něco opravdu umí a ještě je zábavný, je pro každé medium zlatý důl.

S. Hammer 20.12.2017 18:17

Už jste viděl puberťáka, který se bojí matky? Pokud mu nedopadla otcovská do té doby přes hubu a ví, že dopadne znovu až to přepískne, pak je to správný vztah otec - syn. Protože jsou situace, kdy pořádná mlata je lepší než hodina domlouvání. Mladý sameček musí vědět, kde je jeho místo, tak jako v přírodě a že to matka příroda dobře vymyslela...

P. Dvorak 20.12.2017 9:39

Takhle to vyznelo, jakoze toho chlapa se decko ma bat :), ale normalni fotr chlap tomu rozumi. Souhlas!

L. Kalič 19.12.2017 20:05

Dát dítěti "všechno" neznamená, že to budou auta a domy. To je jen hloupý bolševický výkřik, který v ostatních budí závist. Jak ubohé a hnusné.

S. Hammer 19.12.2017 16:59

Tak a ještě tu o Budulínkovi. Studená polívka a upatlaný ubrousek v Cafe Imperial, tak to bych se rád podíval na tu vaši provozovnu...

Jinak vy jste se udržel od roku 1990 v podnikání? A jak jste to udělal, když proti bolševikovi s nakradeným komplet vybavením i materiálem neměl nikdo šanci?

J. Vyskočil 19.12.2017 15:12

Ve svém příspěvku se bavím o tom, že pan Pohlreich mluví i do věcí, kterým pramálo rozumí. A to už je rozjívenost. Ani náznakem jsem neřešil, co pan Pohlreich dokázal či nedokázal, ať už díky seriálu ve kterém hrál, nebo co dokázal díky kvalitě své práce. V Café Imperial jsem byl 2x a připadal jsem si tam jako v závodní jídelně, dostal jsem studenou fr. cibulačku na upatlaném ubrousku, který mi číšník nebyl schopen ani na 3. pokus schopen přinést čistý. Kdybych měl ve zvyku se vyjadřovat, jak se vyjadřuje p. Pohlreich v seriálu (ovšem tam je za to placený), tak bych vypípal půlku Náměstí Republiky. Co jsem dokázal, z toho se tu nikomu zpovídat nebudu, jen řeknu, že podnikám od r. 1990, živím spoustu lidí, jsem na práci ve svém oboru hrdý a jsem naprosto v pohodě. Zdar.

S. Hammer 19.12.2017 7:14

Jistě, takže co jste dokázal vy? Zdeňa změnit náhled na gastronomii v Česku komplet cugrunt. K obrovsky pozitivnímu. Co jste dokázal vy? Jak umíte vařit, jak řídit podnik? Jak umíte žvanit o ničem a závidět už víme.

S. Hammer 19.12.2017 7:12

Ne, jen fotr chlap, ne moderní blbeček, kterého se děcko nebojí.

S. Hammer 19.12.2017 7:11

No a už vás z toho blázince pustili nebo jste tam furt?

S. Hammer 19.12.2017 7:08

Tak za prvé: kdo je tak nechává? Za druhé: jak jste došel na to, že na počítači umějí přepychově? Umějí leda houno stejně jako u všeho ostatního. Akorát hrát hry, sedět na faceboooku a zaplevelit PC viry.

Svoje děti jsem z toho léčil stejně: hele, vir! Sednout k PC a všecko přeinstalovat. Devět hodin práce. Oba si to zkusili jen jednou. Pak už viry nebyly.

Měli jsme kroužek historie modelářství atd. Děcka neměla kredity, potřebovali jsme se nějak domlouvat. Tak e-mailem. Jo? Neřešitelné. Troglodyti hadr.

J. Kozohorský 18.12.2017 10:36

heh zrovna tohle mě napadlo při čtení příspěvku ...

O. Krenželok 17.12.2017 22:34

Tak tak.

M. Jandáková 17.12.2017 21:45

Byla jsem v cukrárně. Přišli muslimové. 2 dospělé ženy, jeden muž, 3děti ve věku 6 - 9 let. Dospělí si dali dorty, čaje, chlebíčky. Děti čekaly a bavily se přitom spolu. Pak nejstarší chlapec anglicky požádal obsluhu o trochu vody. Dostal ji. Rozdíl kultur.

J. Vyskočil 17.12.2017 19:28

Já zase nesouhlasím s kultem kuchaře Pohlreicha, kterého vzala TV Prima v poslední křeči, aby jí sehrál divadlo, v něčem v tom pořadu měl pravdu a v něčem ne, jeli dle koupeného formátu. Ale teď se pan kuchař vyjadřuje ke kdečemu a ovčané si myslí, že co slovo to sedmikráska. Málokdo z normálních lidí má na to, aby děti rozmazloval darovanými auty a domy. Co by měl člověk dát dětem je výchova, to je zadarmo, jen to dá práci. A podporovat je ve studiu. A pan Pohlreich dostal v dětství oboje, jistě si na učňáku nemusel přivydělávat na chleba mytím aut. Takže za jeho "mě nikdo nic nedal" by mu měl jeho táta nalískat ještě dneska.

J. Jurax 17.12.2017 18:42

Nicméně TY děti pracovalY i kdyby už byly fousaté - čeština je čeština :-)

J. Jurax 17.12.2017 18:40

Ano.

Tohle říkal můj tata o generaci mé, děda o generaci mého taty a já říkám a dnešní mladé generaci totéž. Co generace se to zhoršuje.

Takže z toho vychází, že co generaci zpátky byla mládež lepší a lepší, ergo v době Sókratově musel být mládež přímo vzorná, vážila si autorit a ctila učitele a pilně sportovala, aby mrskla oštěpem dál než nepřítel a baštila střídmě - a Sokrates přesto brblal. Dnes by ho rovnou trefil šlak.

R. H 17.12.2017 15:52

Odpověď je pro mě hodně těžká, ale řeknu to po pravdě - s manželkou se na výchově naprosto neshodnu, ale na to jsem přišel až po narození dětí. Já výchovu s disciplínou a respektem, ona stylem moje děti jsou nedotknutelné a raději si sama lehne do louže aby si mladej náhodou nenabral do bot. A co s tím teď mám se rozvést a zařadit se tak do davu a hodit státu na krk další neúplnou rodinu? Snažím se spíš ten nekončící boj ustát a z kluků vychovat chlapi užitečné pro tuto společnost. A že v dnešním světě to je sakra těžké, to mi věřte. A to koště - mám na mysli trochu té všeobecné zručnosti, za nás jsme o pracovní výchově řezali, pilovali, holky se učily s jehlou a nití. Dnes když někde vypadne jistič tak se zastaví zeměkoule a musí na to přijet odborník, kolik holek umí přišít knoflík? Zato každá nula na jevišti oblečná jak štětka a vidět až do krku

O. Schnabl 17.12.2017 15:33

Ono vaření a vaření je rozdíl. Pohlreich se zasloužil o to, že si lidé začali více hlídat, za co v restauraci platí. Díky mu. K té tvrdosti na děti, domnívám se že určitá tvrdost a nekompromisnost k výchově patří. Já zažil i rákosku ve škole (je mi 80) a nepoškodilo mě to. Ještě za komoušů jsem byl alergický na rodiče, kteří vypouštěli větu "To víš, musíme mladým pomáhat". Mladý člověk by měl být postaven do života připraven a jeho úspěch a nezdary z něj dělají plnohodnotného člověka, zametání chodníčku od rodičů mu nepomůže. A končívá to pak vyzvedáváním důchodu rodičů, odložených v domově důchodců.

R. Stary 17.12.2017 15:31

Jako dite a nezletily, byl jsem komunisty pronasledovan a diskriminovan. To co jsem zazil, mne poznamenalo pro cely zivot.

V. Kotas 17.12.2017 15:25

Respekt měli i pro to, že uměli naučit a přísnost patřila k tomu, jak byli spravedliví.

J. Kanioková 17.12.2017 14:52

Velmi souhlasím, a diskutérům díky. Pánové, bezvadné komentáře ! I my, holky, to měly dost drsné, snad jen trošku jinak. Důtky byly důležitým výchovným prostředkem. Ale dnes je to spíš veselá vzpomínka, kdy a proč se člověk naučil počítat s povinnostmi. A zajímavé je, že na učitele, kteří jen domlouvali, na ty nevzpomínám ani trochu. Neulpěli mi ve vzpomínkách, ani podobou, ani jménem. Zato ti, co se s námi nemazlili, k těm mám v srdci úctu dodnes. Dítě se potřebuje naučit respektu..

J. Orlík 17.12.2017 13:56

A vy jste ve které té kategorii?

J. Orlík 17.12.2017 13:56

A o tom, že děti přejímají od rodičů i špatnou gramatiku, ani nemluvě, viďte, V.Kotasi?

P. Pruner 17.12.2017 13:37

Dítě potřebuje jistotu bezpečí a lásky rodičů - a současně stanovení mantinelů chování ve kterých se má pohybovat, bez dalšího sekýrování od rodičů. Tendence dávat a povolovat dětem vše je špatná, určitý pořádek musí být.


Veganství a vegetariánství je na vzestupu a je to dobře, říká lékař Jan Gojda

Jan Gojda, vedoucí Oddělení klinického výzkumu Centra pro výzkum diabetu,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lékaři bývají obvykle k dietám všeho druhů skeptičtí. Nejinak tomu bylo v případě vegetariánství a veganství. Výhradně...

Malý stěhovák pro rodinu. Měřili jsme, který kombík je ten nejlepší

Velký srovnávací test kombíků: Opel, Renault, Kia | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve velkém testu jsme srovnali tři kompaktní kombíky, které mohou být alternativou populární octavie. Navíc nejsou tak...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...