Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Stirsky 7.10.2019 18:10

Nic ve zlém, ale nazval by někdo společnost "Chytrá obrazovka"? Z té angličtiny se jednou po....

R. Vašíček 2.10.2019 18:00

A nevie niekto, čo také radil Gatesovi?

P. Veselý 29.9.2019 14:13

Asi chytrej kluk, ale ne dost chytrej na to aby to zalozil jako sro?

P. Polanský 29.9.2019 16:41

Tady nešlo o peníze, ale o rozpad osobního snu a o veřejnou potupu, vždyť kluk měl být popotahován po soudech kvůli podvodu a možná jít i sedět.

R. Gramblička 30.9.2019 6:24

veřejná potupa přišla až poté, co se provalila jeho neschopnost. Byl možná geniální v IT, ale neschopný v podnikání

J. Orlík 30.9.2019 15:54

Nikoli. Tady šlo především o peníze. Nesnažte tomu dávat jiný smysl.

A. Kubička 29.9.2019 13:28

"samotnému Billovi Gatesovi" radil, a to je přeci génius! Vždyť o tom natočili film. Nebo ještě né? To se musí napravit!

Čučkaři prej, že největší kyberhrozba míří od Ruska a Číny. To mi voní jak reklama na Apple, Microsoft a Google. Holt maj to těžký, když jsme spojenci supervelmoci, která absolutně ignoruje soukromí zdejšího občanstva.

V. Kowalsky 29.9.2019 13:39

Tak vám to voní ? Já cítím smrad z Ruska, které absolutně ignoruje soukromí zdejšího občanstva.

A. Kubička 29.9.2019 14:13

O tom nelze pochybovat. Jen připomínám, že Rusko a Čína nejsou jediní, od kterých lze očekávat destruktivní kyberhrozby. Ano, je tu i USA, a ti s tím začli a desítky let pokračovali, přibližně v tomto pořadí: Reykajvík 1987: zrušení embarga na digitální telefonní ústředny; masívní dodávky nezabezpečitelných Microsoft Windows a procesorů Intel, pak Google search a gmail (už ani netají, že vám čtou poštu), pak facebook (mapují vaše vztahy), pak instagram (debilita i pro vaše malé děti) atd. O mobilech s jejich legračním šifrováním a stovkami aplikací co volají domů ani nemluvě.

F. Grimes 29.9.2019 17:53

No, ale mluvíte o soukromých firmách. Často jsou zaregistrované v nějakém daňovém ráji, tak oficiálně nejsou ani americké. K tomu jejich služby ani nemusíte využívat, protože existuje spousta konkurence v této branži. A facebooku lidé dávají své osobní data nadšeně sami. USA jako stát může maximálně za NSA a za to jak se zachovali ke Snowdenovi když s tím něco chtěl udělat, ale ne za Google, Facebook, Microsoft.

A. Kubička 29.9.2019 19:00

Takže zpravodajská komunita podle vás nemá možnost organizovat soukromé firmy ve svůj prospěch? To můžete to samé povídat o huawei, třeba vám Tvrdík věnuje odznáček. Přečtěte si něco o soudu FISA. Data jsou v americe, takže je všechna mají k dispozici - o neameričanech dokonce zcela bez omezení. A jak napsal mudrc: "Ten, kdo nechrání své soukromí, přichází o neotřesitelnost svého politického stanoviska." A tady bych k tomu dodal: S tím, jehož chování dokážeš podrobně měřit a pevně ovlivňovat, nemusíš jednat. A že to naivkové dělají "dobrovolně"? To je právě ten důvod, proč to sem píšu.

F. Grimes 30.9.2019 1:51

No, nevím. Možná máte pravdu, ale moc tomu nevěřím. Čtu americká média a trochu vidím co se tam děje. A v Číně jsem byl párkrát zavádět IT systémy, a aspoň částečně chápu jak to tam funguje. V Číně každá firma musí spolupracovat se státem. Jiná možnost neexistuje. Mají i obrovský firewall, přezdívaný "the great firewall of China", který nedovoluje Číňanům se napojit na klasický svobodný net. Vše na co se smí napojit z Číny musí schválit stát. A v USA je spíš opak. Lidé si můžou dělat co chtějí,a hlavně na firmy je fakt málo regulací. A tyto technologické firmy sídlí v Silicon Valley v Kalifornii, což je velmi progresivní oblast, a Trumpa dost otevřeně nesnáší. Takže představa že jsou napojené na stát kde šéfuje Trump, kterého chtějí svrhnout, je dle mého názoru nepravděpodobná.

A. Kubička 30.9.2019 12:40

Asi si představujete, že když jim dvě miliardy lidí z celého světa každý píše a nahrává do jejich strukturované databáze všechno co je napadne, že tedy z úcty k humanitě tyto informace nevytěžují. Když mobily píšou po mapě, že to naši hodní američané v náš neprospěch nijak nevyužívají. Řeknu vám to na rovinu: To se vážně pletete. A nejde o domněnky. S Trumpem to samozřejmě nemá vůbec nic společného, to je jen další produkt. On to sice může řídit, ale to by tomu nejdřív musel rozumět. A že je v tom úplně mimo, to vám potvrdí každý, kdo sleduje jeho twitter, kam jako správný závislák píše ty své povrchní emotivní štěky 24 denně.

N. Gajová 29.9.2019 12:44

Kolik dávátě zázračné Grétě? Teď má prý 16. A za vystoupení velký balík a slíbenou nobelovku s dalším balíkem peněz.

P. Veselý 29.9.2019 14:14

Ta nobelobka bude na 100%

O to horší bude pád, i vzhledem k její nemoci. Autisti nemají radi, když se jejich přesvedčení jiní smějí, nebo je neposlouchají.

A. Kubička 29.9.2019 14:21

Naopak: Autistům bývá úplně jedno, jestli se jim smějete nebo je neposloucháte. A Gréta zas takový pitomosti nepovídala. Jen se ve své pochopitelné naivitě domnívala, že stačí divadelní vystoupení a investoři se vzdají svého vandalizmu. Kdo podle ní měl poskytnout ten tlak? Totálně zkorumpovaní politici snad? Nebo snad chronicky zasnění a nedovzdělaní voliči? Až uvidí, že lehkomyslný vandalizmus je podstatou moderního světa, zmlkne. Už teď se doufám cítí trapně.

M. Ja 29.9.2019 15:02

Autista se "cítí trapně"? Cítí se "provinile"? "Promýšlí důsledky toho, co vyslovuje", na sociální vztahy? Dobrá, pane Kubičko, pak to ale není autista. )

A. Kubička 29.9.2019 15:05

Vždyť to povídám :-)

O. Dei 29.9.2019 20:14

Ach jo... lidi s vytupováním jako vy jsou skutečně hrozná špína diskuzí.

M. Bartak 29.9.2019 12:34

Cuckar - tri miliony... Mel po vzoru Muska rozjet velke start-upy, prejit na akciovku, napujcovat si x stovek milionu.. A pak to vsechno honem prodat... A samozrejme nemel skudlit, ale mel si platit vykonneho reditele a spravni radu na podepisování smluv... :)

V. Gryc 29.9.2019 12:10

obyčejný bankrotář

R. Stary 29.9.2019 12:31

Co je na tom obycejneho?

J. Krynický 29.9.2019 22:18

Ale bankrotář, kterého od dětství všichni přesvědčovali, že je geniální.


Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

POCTA BRATROVI. Číslo 23, které nosil jeho bratr Josef, si Jakub Šural vzal na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Prof. Vladimír Tesař, zakladatel a přednosta Kliniky nefrologie 1. Lékařské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...