16. října 2018 16:23 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Sňatek s vlivným Cruisem mě ochránil před sexuálním obtěžováním, říká Kidmanová

Herečka Nicole Kidmanová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herečka Nicole Kidmanová. | foto: ČTK/AP

LOS ANGELES Nicole Kidmanová tvrdí, že manželství s hereckým kolegou Tomem Cruisem v začátku kariéry ji ochránilo před sexuálním obtěžováním. Australsko-americkou herečku v úterý citoval zpravodajský server BBC.

„Vdávala jsem se z lásky, ale být vdaná za mimořádně vlivného muže mě ochránilo před sexuálním obtěžováním,“ tvrdí Kidmanová, která si Cruise vzala v roce 1990, když se spolu sblížili při natáčení filmu Bouřlivé dny. Rozvedli se v roce 2001.

V souvislosti s kampaní #MeToo Kidmanová uvedla, že na svou adresu slýchávala poznámky se sexuálním podtextem „odmala“. Nicméně tyto zážitky nechtěla sdílet v článcích v médiích, odrážejí se podle ní v její práci.

Po Weinsteinově obvinění je Hollywood bezpečnější

U zrodu kampaně #MeToo stála obvinění proti dříve vlivnému hollywoodskému producentovi Harveymu Weinsteinovi, na jehož chování si stěžovaly desítky žen. Obviňovaly ho z osahávání a urážlivých výroků, ale i z omezování osobní svobody a znásilnění. Britský herec Michael Caine, který s tímto hollywoodským magnátem několikrát spolupracoval, tvrdí, že po veřejném obvinění Weinsteina je Hollywood bezpečnějším místem.

„Na Harveyho chování je jedna skvělá věc, dá-li se to tak nazvat. Myslím si, že herečky jsou teď více v bezpečí. Žádný producent si jim nedovolí sexuálně ubližovat,“ řekl Caine portálu RadioTimes.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz