16. října 2018 16:23 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Sňatek s vlivným Cruisem mě ochránil před sexuálním obtěžováním, říká Kidmanová

Herečka Nicole Kidmanová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herečka Nicole Kidmanová. | foto: ČTK/AP

LOS ANGELES Nicole Kidmanová tvrdí, že manželství s hereckým kolegou Tomem Cruisem v začátku kariéry ji ochránilo před sexuálním obtěžováním. Australsko-americkou herečku v úterý citoval zpravodajský server BBC.

„Vdávala jsem se z lásky, ale být vdaná za mimořádně vlivného muže mě ochránilo před sexuálním obtěžováním,“ tvrdí Kidmanová, která si Cruise vzala v roce 1990, když se spolu sblížili při natáčení filmu Bouřlivé dny. Rozvedli se v roce 2001.

V souvislosti s kampaní #MeToo Kidmanová uvedla, že na svou adresu slýchávala poznámky se sexuálním podtextem „odmala“. Nicméně tyto zážitky nechtěla sdílet v článcích v médiích, odrážejí se podle ní v její práci.

Po Weinsteinově obvinění je Hollywood bezpečnější

U zrodu kampaně #MeToo stála obvinění proti dříve vlivnému hollywoodskému producentovi Harveymu Weinsteinovi, na jehož chování si stěžovaly desítky žen. Obviňovaly ho z osahávání a urážlivých výroků, ale i z omezování osobní svobody a znásilnění. Britský herec Michael Caine, který s tímto hollywoodským magnátem několikrát spolupracoval, tvrdí, že po veřejném obvinění Weinsteina je Hollywood bezpečnějším místem.

„Na Harveyho chování je jedna skvělá věc, dá-li se to tak nazvat. Myslím si, že herečky jsou teď více v bezpečí. Žádný producent si jim nedovolí sexuálně ubližovat,“ řekl Caine portálu RadioTimes.

ČTK

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.