6. května 2014 6:50 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Nepopulární starosta Toronta nastoupil na odvykací léčbu

Starosta Toronta Rob Ford byl za užití cracku zbaven většiny prvomocí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Starosta Toronta Rob Ford byl za užití cracku zbaven většiny prvomocí. | foto: Reuters

Starosta kanadského Toronta Rob Ford, kterého kvůli problémům s alkoholem a drogami doprovází skandály, nastoupil na odvykací léčbu. Dnes to podle agetury AP řekl starostův bratr Doug Ford. Ve středu Rob Ford oznámil, že si své problémy uvědomuje a že s tím hodlá něco dělat, proto si bere zdravotní dovolenou.

Stalo se tak poté, co kanadský list The Globe and Mail napsal, že má k dispozici nový videozáznam, na němž starosta kouří crack. "Je na dobrém místě. Všechno je v pořádku. Dostane se přes tuto malou výzvu a vrátí se zpět do práce," řekl Doug Ford. Podrobnosti o tom, kde se jeho bratr léčí, ale nesdělil. Neupřesnil také, jak dlouho bude odvykací kúra trvat.

K TÉMATU:

Rob Ford loni vyvolal mezinárodní pozornost řadou incidentů, zejména přiznáním, že užíval crack. Odstoupit odmítl a dal na vědomí, že v říjnu hodlá znovu kandidovat, přestože ho řada Kanaďanů kritizuje. Městské zastupitelstvo ho zbavilo většiny pravomocí, aby ho přinutilo rezignovat. Ford ale odolal a odvolat z funkce ho radní nemohou.

Ford, který v minulosti připustil i problémy s alkoholem, je v Torontu značně nepopulární. Jeho rezignaci podle průzkumů veřejného mínění požaduje drtivá většina obyvatel města. Podle analytiků nemá žádnou šanci na znovuzvolení.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz