28. dubna 2018 12:21 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

‚Sváděl boj o smyslu života a štěstí. Už nemohl pokračovat,‘ uvedli Aciviiho příbuzní

Avicii v roce 2014 na iHeartRadio Music Awards. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Avicii v roce 2014 na iHeartRadio Music Awards. | foto: Jason Merritt/Getty Images for Clear Channel

STOCKHOLM Rodina nedávno zesnulého Tima Berglinga známého jako DJ Avicii vydala prohlášení, které naznačuje, že světoznámý švédský producent spáchal sebevraždu. Bergling zápasil s myšlenkami o smyslu života a v tomto vnitřním boji už nedokázal pokračovat, uvádí čtvrteční komuniké. Bergling byl nalezen mrtvý minulý pátek v ománské metropoli Maskat.

Jeho rodina jej v prohlášení charakterizovala jako „křehkou uměleckou duši hledající odpovědi na existenciální otázky“ a „perfekcionistu, který cestoval a tvrdě pracoval v tempu, které vedlo k extrémnímu stresu“.

„Sváděl opravdový boj s myšlenkami o smyslu života a štěstí. Už dál nemohl pokračovat. Chtěl nalézt pokoj,“ citoval prohlášení magazín Rolling Stone. Rodina zesnulého DJ také zmínila problémy Aviciiho s hudebním průmyslem. „Bergling měl komplikovaný vztah s hudebním průmyslem a svým vlastním úspěchem. V roce 2016, když byl na vrcholu slávy, přestal jezdit na turné a jeho rodina uvedla, že k rozhodnutí vedla touha ‚nalézt v životě rovnováhu‘,“ napsal Rolling Stone.

V pátek dostal příběh další rozměr, když česká modelka Tereza Kačerová přišla s tvrzením, že byla Aviciiho tajnou partnerkou a hvězda elektronické hudby s ní plánovala mít děti.

Kačerová v pátek na instagramu zveřejnila příspěvek, v němž popisuje, že s hvězdným producentem udržovala utajovaný vztah a naznačila, že veřejnost se o něm měla dozvědět až poté, co spolu založí rodinu. S popiskem „nejjasnější hvězdy vyhoří nejrychleji“ pak přidala slideshow zachycující společné chvíle mladého páru a Berglinga dovádějícího s modelčiným synem Lukou.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz