2. února 2014 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Světový rekord Katy Perry. Na Twitteru ji sleduje 50 milionů lidí

Katy Perry si na večer předávání cen Grammy oblékla šaty s rafinovaným výstřihem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Katy Perry si na večer předávání cen Grammy oblékla šaty s rafinovaným výstřihem. | foto: ČTK

WASHINGTON Americká zpěvačka Katy Perryová dosáhla světového rekordu v počtu osob, které sledují její účet na Twitteru: jako první jich má víc než 50 milionů. Vyplývá to z údajů tohoto internetového mikroblogu. V pátek ve 22:43 SEČ měla 29letá popová hvězda 50 025 735 odběratelů.

Na druhém místě je kanadský zpěvák Justin Bieber, který má v současnosti potíže se zákonem v USA. Sleduje ho 49,2 milionu osob. Třetí je americký prezident Barack Obama s 41,2 milionu sledujících, čtvrtá zpěvačka Lady Gaga s 41,02 milionu.

ČTĚTE TAKÉ:

Lady Gaga měla jako první rekordních 20 milionů příznivců na Twitteru v březnu 2012. Bieber ji sesadil z prvního místa loni v červnu. Perryová pak pro změnu předehnala zase jeho loni v listopadu.

Perryová dnešní triumf zatím nijak nekomentovala. Pouze poděkovala dlouholeté popové hvězdě Madonně, že ji pozvala na charitativní uměleckou výstavu pod názvem Art for Freedom.

Lidovky.cz, ČTK