23. prosince 2015 7:28 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Tarantino má vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy

Dvaapadesátiletý Tarantino před fanoušky zavzpomínal na své dětství, když s... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dvaapadesátiletý Tarantino před fanoušky zavzpomínal na své dětství, když s... | foto: Reuters

LOS ANGELES Svou vlastní hvězdu na legendárním chodníku slávy přišel v pondělí k Čínskému divadlu v Hollywoodu oslavit americký režisér, scénárista a herec Quentin Tarantino. Umělec, který kariéru zahájil jako uvaděč v kině, má na svém kontě dva Oscary za scénáře k filmům Pulp Fiction (1995) a Nespoutaný Django (2013).

Dvaapadesátiletý Tarantino před fanoušky zavzpomínal na své dětství, když s rodiči procházel kolem hvězdného hollywoodského chodníku. „Hollywood mi byl domovem dřív, než jsem se tam nastěhoval. Vidím, že teď je ze mě veličina,“ řekl listu The Hollywood Reporter.

Jeho poslední film Osm hrozných (The Hateful Eight) však zatím vyvolal jen...
Svou vlastní hvězdu na legendárním chodníku slávy přišel v pondělí k Čínskému...

Jeho poslední film Osm hrozných (The Hateful Eight) však zatím vyvolal jen vlažný ohlas. Western, pro který Tarantino sepsal scénář a který i režíroval, se před dvěma týdny nedostal mezi hlavní nominace na Zlaté Glóby za nejlepší film ani za režii.

Ocenění, považované za předzvěst Oscarů, uděluje Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu. Sám Tarantino přitom předpověděl, že jeho nový film bude o Oscara usilovat.

ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.