14. června 2013 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Kate ukázala bříško, pokřtila výletní parník

Těhotná vévodkyně Kate pokřtila výletní parník  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Těhotná vévodkyně Kate pokřtila výletní parník | foto: ČTK

SOUTHAMPTON Manželka britského prince Williama při posledním samostatném vystoupení na veřejnosti před svým porodem slavnostně pokřtila velkou výletní loď v anglickém Southamptonu.

Záběry jednatřicetileté těhotné Kate oživily podle agentury Reuters spekulace o pohlaví potomka, který by jednou mohl zasednout na britský trůn.

Kate Middletonová v duchu tradice přeťala provaz, aby poslala patnáctilitrovou láhev šampaňského se rozbít o bílý parník, který může pojmout až 3600 cestujících. "Oficiálně pojmenovávám tuto loď Royal Princess. Nechť ji bůh ochraňuje stejně jako všechny ty, kteří na ní poplují," prohlásila mladá žena.

Dítě má podle místních komentářů porodit někdy v polovině července. Pohlaví potomka královská rodina podle zvyklostí předem neprozrazuje. V rámci spekulací převažuje názor, že to bude dcera. Mezi možnými jmény je podle Reuters největším favoritem Alexandra, poté Diana a Alžběta. Otcem dítěte je princ William a nastávajícím dědečkem následník trůnu princ Charles. William si Kate vzal v dubnu roku 2011 a bude to jejich první dítě.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!