23. listopadu 2017 6:40 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Chystá se na hlavní roli v Zamilovaném Shakespearovi. Mou zálibou je vaření, říká mladá herečka

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Kamila Trnková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kamila Trnková | foto: David Turecký

PRAHA Ve volném čase nejraději vaří, což by člověk podle její postavy nehádal. Právě dokončila DAMU a dostala angažmá v Divadle pod Palmovkou. „Všichni pedagogové, se kterými jsem se měla možnost na škole potkat mě něčím obohatili. U Evy Salzmannové to bylo hlavně překonávání studu ze zkoušení i nepatřičných věcí, které třeba daná situace ani nevyžaduje a u Tomáše Pavelky především zvládnutí větší exprese,“ říká v rozhovoru pro server Lidovky.cz Kamila Trnková.

Lidovky.cz: Jste čerstvou absolventkou DAMU. Který předmět vás nejvíc bavil? Který nejméně?
Už vzhledem k výběru školy předpokládám, že každého studenta DAMU nejvíce baví herectví a scénická tvorba. Alespoň já to tak měla. Předmět, ve kterém jsem našla nejmenší zalíbení, si raději nechám pro sebe. 

Lidovky.cz: Čím vás ovlivnili vaši pedagogové Eva Salzmannová, Tomáš Pavelka a Tomáš Töpfer?
Všichni pedagogové, se kterými jsem se měla možnost na škole potkat mě něčím obohatili. U Evy Salzmannové to bylo hlavně překonávání studu ze zkoušení i nepatřičných věcí, které třeba daná situace ani nevyžaduje a u Tomáše Pavelky především zvládnutí větší exprese. Obecně mi všichni herečtí pedagogové, včetně Tomáše Töpfera, pomohli pochopit, že pravda na jevišti netkví nutně v civilnějším projevu. Kromě jejich divadelních zkušeností mě samozřejmě, obohatili i lidsky.

Kamila Trnková a Tomáš Dianiška

Lidovky.cz: Přála jste si být vždy herečkou?
Asi jako všechny děti jsem měla různá vysněná povolání, která se s přibývajícími lety měnila, ale nad herectvím jsem začala přemýšlet až na druhém stupni základky.

Kamila Trnková

Narodila se v Praze. Po studiu na Českoslovanské akademii obchodní Dr. Edvarda Beneše vystudovala herectví na DAMU (2017) pod vedením Evy Salzmannové a Tomáše Pavelky. Během studií hrála v několika divadelních projektech, mj. v inscenaci hry J. Moštěka a R. Vašinky Detektiv Tom Šark uváděné v Krytovém divadle Orfeus či v inscenaci podle her bratří Mrštíkových a G. Preissové Maryšo! Evo! Dom! (role Evy) uváděné Divadlem Spektákl Praha. Účinkovala také v inscenaci Shakespearovy hry Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete uváděné na Pražském hradě a v inscenaci hry E. Ionesca Nosorožec uváděné na Nové scéně pražského Národního divadla. V Divadle Bez zábradlí od roku 2017 hraje Lauru ve hře Tennessee Williamse Skleněný zvěřinec. V Divadle DISK hrála v absolventských představeních role Šen Te v inscenaci Brechtovy hry Dobrý člověk ze Sečuanu, Olgy v inscenaci Téměř Tři sestry (hra na motivy Tří sester A. P. Čechova), Keaton v inscenaci hry A. McDowalla Pomona a Lenky v inscenaci hry B. Hančilové Kamarádi. Hrála také v několika absolventských filmech FAMU, krátkých filmech a epizodní role, v úspěšných televizních seriálech Pustina, Cesty domů, Kriminálka Plzeň a Specialisté  i ve filmech zahraničních produkcí. Od září 2017 je v angažmá Divadla pod Palmovkou, kde nastudovala role Felicité (G. Flaubert, I. Klestilová: Paní Bovaryová) a Ona (M. Hýča: Dotěrnosti). 

Lidovky.cz: Hrála jste mimo jiné v seriálu Pustina. Jak se vám spolupracovalo s režiséry Alicí Nelis nebo Ivanem Zachariášem? A jaký byl jejich způsob práce? Prý se dopředu nevědělo, co se bude dít v následujícím dílu apod.
Ve skutečnosti jsem v seriálu měla pouze dva natáčecí dny, takže nevím, jestli dokážu relevantně zhodnotit způsob práce režisérů, když jsem s každým z nich strávila pouze den. Ale mně se s nimi spolupracovalo velmi dobře a na place panovala velice přátelská atmosféra. Hrála jsem narkomanku a díky maskérům jsem měla půl práce už hotovou. Jelikož jsem v projektu nebyla tolik zainteresovaná, tolik mě nedráždilo, že nevím všechno. Ale slyšela jsem, že některé postavy se dozvídaly zásadní informace až v nejzazší chvíli.

Lidovky.cz: Nyní jste nastoupila do angažmá Divadla pod Palmovkou. Jak se v divadle cítíte? V čem hrajete? A co aktuálně zkoušíte?
V Divadle pod Palmovkou se cítím moc příjemně. Mám pocit, že mě všichni opravdu vřele přijali. Jak herecký soubor, tak všichni ostatní z divadla. Zatím účinkuji ve dvou inscenacích. Na velké scéně v Paní Bovaryové v režii Michala Langa a na PalmOffce v Dotěrnostech v režii Davida Šiktance, jejichž autorem je Martin Hýča. Aktuálně zkoušíme Zamilovaného Shakespeara pod vedením Michala Langa, kde hraji Violu.

Lidovky.cz: Postava Violy hraje Julii. Hrála jste někdy roli Julie nebo přála byste si ji hrát?
Julii jsem doposud neměla možnost hrát a myslím, že v mém věku už ani nebudu. A nijak zásadně mě to nemrzí. Na druhou stranu s postavou ženy, která se převléká za muže (jakou je Viola ze Zamilovaného Shakespeara), aby něčeho dosáhla, jsem již zkušenost měla a to v Disku v inscenaci Dobrý člověk ze Sečuanu v režii Petra Kracika.

Lidovky.cz: Je pro vás hraní ve verších omezující?
Má to své plusy i mínusy. Například text se ve verších pamatuje mnohem lépe a jen tak nehrozí, že by vypadl. Ale přiznám se, že mi déle trvá začít veršem jednat stejně přirozeně jako s textem.

Kamila Trnková a Tomáš Dianiška (Zamilovaný Shakespeare)
Kamila Trnková a Tomáš Dianiška

Lidovky.cz: Čemu se ráda věnujete ve volném čase? Zajímá vás zdravý životní styl?
Mou největší zálibou je vaření. A to včetně shánění surovin a ochutnávání nových věcí. Je to pro mě relax. Bohužel bych se tomu nikdy nemohla věnovat na profesionální úrovni, jelikož jsem strašně pomalá. A rozhodně nemůžu tvrdit, že žiju zdravě. Od konce školy jsem necvičila, protože mě nic netlačí. Jako kredity a zápočty. Co se jídla týče, jím prakticky všechno kromě masa.

Lidovky.cz: Která kniha vás v poslední době zaujala? 
S těmi knížkami je to těžké. Asi nemůžu vybrat jednu nejoblíbenější. U některých věcí to prostě nejde. Mám ráda prakticky vše od Kundery, zbožňuju Egypťana Sinuheta, Sestru od Jáchyma Topola a už mě napadají další…

  • 1Diskuse


Alena Pecháčková

Autor

Alena Pecháčkováalena.pechackova@lidovky.czČlánky


Vyhrajte jednu z poukázek na 500 nebo 1 000 Kč na nákup ve Fresh Corner a MOL
Vyhrajte jednu z poukázek na 500 nebo 1 000 Kč na nákup ve Fresh Corner a MOL

V době od 15. 10. 2018 00:00 do 21. 10. 2018 23:59 odpovězte komentářem pod text soutěže na otázku: „Čím zabavujete svoje dítko při dlouhých cestách autem?“ Vyhrajte jednu z tankovacích karet v hodnotě 500 Kč, nebo 1000 Kč na nákup pohonných hmot i občerstvení na čerpacích stanicích MOL v konceptu Fresh Corner.