8. února 2010 11:10 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Textař Michal Horáček se po 33 letech rozvedl s manželkou Rut

Michal Horáček na snímku z r. 2003 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Horáček na snímku z r. 2003 | foto: Lidové noviny

LITOMĚŘICE Litoměřický soud rozvedl déle než 33 let trvající manželství textaře a bývalého majitele sázkové společnosti Fortuna Michala Horáčka a jeho ženy Rut. Rozhodl v nepřítomnosti zmíněných, jednání se zúčastnili právní zástupci dotčených stran. Rozhodnutí o rozvodu je pravomocné, obě strany se vzdaly práva na odvolání.

Soudkyně dnes v odůvodnění uvedla, že dvojice splnila všechna zákonem daná ustanovení pro to, aby bylo možné manželství rozvést. Jejich dvě děti jsou už dospělé, manželé spolu už dlouho nežili. Horáček se svou ženou také předem uzavřeli dohodu o majetkovém vyrovnání. Soudkyně dodala, že soud proto neměl důvod zkoumat, proč strany žádají o rozvod manželství.

Michal Horáček se narodil 23. července 1952, svoji ženu Rut si vzal 16. září 1976. Od roku 1986 působil v týdeníku Mladý svět, jeho prvním zásadním krokem na hudební scénu bylo album Potměšilý host, které spolu s Petrem Hapkou napsal pro Hanu Hegerovou v roce 1987. Od počátku 80. let píše texty k písním. Spolupracoval s Petrem Spáleným, Michalem Tučným, Hanou Zagorovou, Karlem Gottem, Jaromírem Nohavicou, Janou Kirschner a dalšími.

Proslul spoluprací se skladatelem Hapkou, v těchto dnech vydává nové album Ohrožený druh.

Tři roky stál v čele Akademie populární hudby, která každoročně uděluje u nás nejvýznamnější ceny v tomto žánru - Anděly. Byl předsedou poroty televizní soutěže Česko hledá SuperStar. V letech 1990 až 2004 Horáček podnikal, byl majitelem sázkové společnosti Fortuna. V roce 1989 se krátce věnoval politice.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz