26. listopadu 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Tisíce přání. Chlapec, který se chtěl dožít posledních Vánoc, prohrál boj s rakovinou

Vánoční přání malému Jacobovi od Arnolda Schwarzeneggera. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vánoční přání malému Jacobovi od Arnolda Schwarzeneggera. | foto: Twitter Arnold Schwarzenegger

PRAHA Před třemi lety lékaři devítiletému Američnovi Jacobovi diagnostikovali rakovinu mozku. Letos v říjnu rodině sdělili, že chlapci zbývá měsíc života. Jeho velkým přáním bylo, aby mu lidi poslali vánoční přáníčka a pomohli jemu i jeho blízkým udělat poslední Vánoce výjimečnými. V neděli 19. listopadu však svůj boj s nemocí prohrál.

Jacob Thompson si přál zažít poslední kouzelné a mimořádné Vánoce, i přes vážné onemocnění, popsal příběh server CNN. Po oznámení lékařů, že mu zbývá pouhý měsíc života, musel změnit své plány.

21.listopadu 2017 v 06:31, příspěvek archivován: 25.listopadu 2017 v 20:40

Goodbye Jacob... Jacob Thompson Boy With Cancer Who Wanted Cards For His Last Christmas Dies https://t.co/6wsErq84B7

Malý bojovník proto požádal lidi, aby mu poslali vánoční přání, aby mohl prožít letošní Vánoce s předstihem. Jacobův příběh Američany zasáhl, do nemocnice Maine Medical Center přišly tisíce pohlednic. Na některých z nich bylo jeho oblíbené zvíře - tučňák. Jeho prosby si všimly také známé osobnosti, včetně herce a kalifornského exguvernéra Arnolda Schwarzeneggera nebo členové místního hokejového týmu University of Maine.

„Pojďme udělat Jacobovi předčasné Vánoce v tak velkém stylu, jak si zaslouží. Tady je přání, které jsem pro něj nakreslil. Počítám s vámi!“ napsal na svém Twitteru Schwarzenegger.

03.listopadu 2017 v 19:02, příspěvek archivován: 25.listopadu 2017 v 20:40

Let's make Jacob's early Christmas as big as he deserves. Here's the card I drew for him. I'm counting on you guys! https://t.co/aVNp0H7efG https://t.co/4SeksvtvyM

V roce 2014 byla Jacobovi diagnostikována rakovina mozku. S nemocí se pral do 19. listopadu letošního roku, kdy svůj dlouhý boj prohrál. Jeho rodina poděkovala všem za laskavost a doufá, že Jacobův příběh vyvolá povědomí o neuroblastomu, zhoubném nádoru, který obvykle postihuje malé děti.

„Každý, kdo poslal Jacobovi vánoční přání, dárek, vzkaz nebo video, změnil poslední dny jeho života,“ napsala rodina na Facebooku. „Přinesli jste Jacobovi radost a nám optimismus do budoucna. Děkujeme vám, že jste si udělali čas a zajímali se o cestu našeho sladkého chlapce.“

bapBarbora Pospíšilová
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.