3. března 2019 12:43 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Vousatá zpěvačka Conchita překvapila pleší. Na plesu v rakouské opeře se objevila i sestra Obamy

Drag Queen Coschita na Plese v Opeře ve Vídni zaujala líčením a pleší. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Drag Queen Coschita na Plese v Opeře ve Vídni zaujala líčením a pleší. | foto: Reprofoto

Vídeň Ve Vídni se ve čtvrtek konal tradiční Ples v Opeře, na kterém se každoročně objevují nejen rakouské známé tváře. Mezi hosty byli jak zpěváci, tak herci, modelky a samozřejmě vysoce postavení politici Rakouska. Pozornost médií však upoutala především přítomnost kontroverzní vousaté zpěvačky Conchity Wurst.

Zahajovací duet z Pucciniho opery ‚Turandot’ před pěti tisíci hosty zazpívala Anna Netrebková se svým mužem Yousifem Eivazovem.

Mezi hosty byl i rakouský transvestita a draq queen Thomas Neuwirth, známý spíše jako zpěvačka pod pseudonymem Conchita Wurst, který dorazil plešatý. Jeho proměna zahltila internet těsně před začátkem plesu, kdy se na sociální síti Instagram pochlubil svým novým vzhledem.

Jeho kontroverzní vzhled podtrhl bujný plnovous kontrastující s bílými šaty s velkým výstřihem a výrazným líčením. Objevily se spekulace, že by mohl nadále vystupovat spíše pod svým pravým jménem místo pseudonymu, který si přivlastnil v roce 2014, když zvítězil na soutěži Eurovision Song Contest v Kodani, kde zabodoval s písní Rise like a Phoenix. Účinkoval i v Evropském Parlamentu a v roce 2015 zahajoval například Pražský Prague Pride.

Rakouský miliardář Richard Lugner na ples dorazil s mladší australskou modelkou Elle McPhersonovou. Ta na svůj první rakouský Ples v Opeře oblékla tmavé krajkové šaty s upnutým vrškem.

Pozvání na ples ve vídeňské Opeře je prestižní společenskou záležitostí.
Host fotí zahájení prestižního rakouského plesu v Opeře.

Ale jaký by to byl ples bez politické smetánky? Spolu v loži s rakouským politikem Alexander Van der Bellenem se objevila i nevlastní sestra bývalého amerického prezidenta Obamy, Auma Obama, která vede organizaci Loud Voice na podporu mladých lidí v Africe.

01.března 2019 v 12:51, příspěvek archivován: 03.března 2019 v 11:17

Instastories @ConchitaWurst ❤️ "All smiles last night with federal president #VanderBellen, his wonderful wife #DorisSchmidauer and their guest #AumaObama at #wieneropernball2019 #Vienna #Wien #Opernball #operaball #vdb #Conchita #TomNeuwirth https://t.co/u8ebUKfm6A https://t.co/iRTJCKyaNl

Rakouský kancléř  Sebastian Kurz zavítal spolu s hlavou státu Severní Makedonie Zoranem Zaevem a německým kancléřem Gerhardem Schröderem za SPD.

Podle bulvárního deníku Aha byl přítomen i český ministr zahraničí Tomáš Petříček s chotí Ivanou.

Lidovky.cz