29. června 2013 18:07 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Tanec je část mé duše, dělá šťastným mě i lidi okolo, řekl Travolta

Travolta: Tanec je část mé duše, dělá šťastným mě i lidi okolo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Travolta: Tanec je část mé duše, dělá šťastným mě i lidi okolo. | foto: ČTK

KARLOVY VARY Americký herec a čerstvý držitel křišťálového globu za umělecký přínos světové kinematografii John Travolta se v Karlových Varech vyznal ze své lásky k tanci. "Je to část mé duše, dělá šťastným mě i lidi okolo. A moje děti také," řekl novinářům herec, který své taneční nadání uplatnil například v populárních filmech Pomáda a Horečka sobotní noci.

K tvrdé přípravě na tanečních rolích ho inspiroval přístup jeho kolegy Roberta De Nira. Ve své době podle Travolty nastavil úplně nový trend v herectví, kdy se herec musel plně ztotožnit se svou postavou. Když měl hrát boxera, stal se boxerem. "To bylo v době Horečky sobotní noci. A já taky tvrdě trénoval, abych měl stejné taneční schopnosti, jako měla moje postava," popsal devětapadesátiletý Travolta.

"Pocházím z herecké rodiny a rádi jsme přijímali různé výzvy. Brali jsme různé role. Když jste herec v New Yorku, musíte umět zpívat, tančit a občas děláte muzikál, někdy drama," dodal.

Americký herec a čerstvý držitel křišťálového globu za umělecký přínos světové kinematografii John Travolta se dnes v Karlových Varech vyznal ze své lásky k tanci.

Film Sezóna zabíjení, se kterým americký herec do Varů přijel, byl podle něj na černé listině, kvůli scénáři ho nechtěl nikdo dělat. "Mě se moc líbilo to poselství, které v něm je, a také postava, kterou v něm hraju. V kinematografii nyní nastala nová éra, kdy není moc příležitostí pro charakterní role. A tohle byla příležitost, esej o válečné době a lidech, kteří i neúmyslně páchali válečné zločiny," uvedl herec.

John Travolta se narodil 18. února 1954 v americkém Englewoodu. Ve filmu debutoval v roce 1975 a rok nato si zahrál malou roli ve slavném hororu Carrie se Sissy Spacekovou. Kromě zmiňovaných muzikálů patří k jeho známějším filmům komediální trilogie Kdopak to mluví a především Tarantinův snímek Pulp Fiction - Historky z podsvětí z roku 1994, za který získal druhou nominaci na Oscara. Zahrál si také v akčních snímcích Operace: Zlomený šíp, Tváří v tvář a loni v kriminální komedii Divoši, kterou režíroval Oliver Stone.

Lidovky.cz, ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz