1. listopadu 2016 12:48 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Kapela Tři sestry truchlí. Zemřel její spoluhráč František ‚Káca‘ Kacafírek

František Kacafírek během koncertu Zelenáčů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy František Kacafírek během koncertu Zelenáčů | foto: FanClub - Zelenáči Mirka Hoffmanna

PRAHA Kapela Tři sestry drží již několik dní smutek. Jejich dlouhodobý host, houslista František ‚Káca‘ Kacafírek, zemřel ve věku 60 let. Byl také členem country kapely Zelenáči, ve které působil již od roku 1980. Poslední rozloučení proběhne v pátek 4. listopadu v krematoriu Strašnice.

Již rok nebyl aktivním muzikantem. „Přestal slyšet na jedno ucho, nemohl pracovat,“ řekl pro server Blesk.cz kolega ze skupiny Zelenáči Milan Krbec, který se znal se zesnulým desítky let. „Františkovi nebylo dobře, od oslavy šedesátin letos v únoru měl zdravotní problémy,“ dodal Krbec.

Poslední rozloučení s legendárním houslistou se koná v pátek 4. listopadu ve 12 hodin ve Velké síni krematoria Strašnice.

Lidovky.cz

Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.