20. června 2017 16:10 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Přijela černým vozem Rolls-Royce. Trumpová poobědvala v Obecním domě s Gottem

Trumpová po zvolení svého exmanžela prezidentem projevila zájem o místo... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trumpová po zvolení svého exmanžela prezidentem projevila zájem o místo... | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

PRAHA Bývalá manželka amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivana, která do Česka přiletěla v pondělí, v úterý v pražském Obecním domě poobědvala se zpěvákem Karlem Gottem a fyzioterapeutem Pavlem Kolářem. Všichni tři ve středu společně se sportovním manažerem Miroslavem Černoškem převezmou ocenění Ambasador České republiky, které uděluje Společnost CZECH TOP 100.

Titul Ambasador České republiky uděluje organizace poprvé. Ocenění věnuje osobnostem, které se svými profesními úspěchy zasloužily o věhlas země. Zlínská rodačka Trumpová se do čtveřice dostala díky svým podnikatelským úspěchům.

Na úterní oběd ve francouzské restauraci přijela Trumpová v doprovodu osobních strážců černým vozem Rolls-Royce s modrým interiérem. Oblékla si květované šaty v délce nad kolena s volány a výrazným bílým páskem. Doplnila je malou tmavě modrou kabelkou a nepřehlédnutelnými třpytivými náušnicemi ve tvaru květin. Stejně jako při příletu do Prahy měla černé lodičky. Na příjezd Trumpové čekalo krátce po poledni u vchodu Obecního domu několik novinářů.

U stolu zleva zpěvák Karel Gott, exmanželka amerického prezidenta Ivana...
Trumpová, Kolář a Gott poobědvali ve francouzské restauraci.

Ve společnosti Gotta, Koláře a hostitelů strávila podnikatelka Trumpová necelé dvě hodiny. Po obědě pak společně pózovali fotografům a kamerám. Dobře naladěná Trumpová do objektivů mávala a nešetřila úsměvy, s novináři však nemluvila.

Trumpová po zvolení svého exmanžela prezidentem projevila zájem o místo velvyslankyně USA v České republice. Český prezident Miloš Zeman její zájem podpořil, prohlásil, že lepší velvyslankyni by Spojené státy do Česka poslat nemohly. Česká média nicméně před časem informovala o tom, že místo šéfa americké ambasády by mohl obsadit podnikatel a člen republikánské strany Steve King.

ČTK