12. října 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

V dětství ji prodali jako sexuální otrokyni, nyní pomáhá ostatním vyrovnat se s životními traumaty

Anneke Lucasová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Anneke Lucasová | foto: Archiv Anneke Lucasové

Když jí bylo šest let, byla unesena a nucena stát se sexuální otrokyní. S traumatem, které ji způsobili pedofilové, se vyrovnávala celých třicet let. O svém příběhu, zkušenostech, józe ve věznicích a způsobu léčení více či méně viditelných traumat, který využívá při své práci, teď Anneke Lucasová poprvé promluví k českému publiku.

Do České republiky poprvé přijíždí Anneke Lucasová - žena, která se jako dítě stala obětí organizovaného sexuálního zneužívání a jejíž životní cesta může být inspirací pro mnohé. Po dlouhých třiceti letech obdivuhodného vypořádávání se s traumatem nyní přináší cestu, jak trauma léčit i pro ostatní.

Lucasová je mimo jiné zakladatelkou americké neziskové organizace Liberation Prison Yoga, díky které vězni nacházejí znovu cestu sami k sobě a životní rovnováze prostřednictvím jógy a dalších metod.

Anneke Lucasová
Anneke Lucasová

O tom, jak se vyrovnat s těžkými událostmi bude mluvit na benefičních akcích s názvem „Neviditelné trauma” v Praze, a to 14. října v pražském kině Bio Oko a 15. října v kině Aero. 

„Téma Anneke Lucas nastiňuje otázku, zda je vůbec možné se s takto těžkým traumatem vyrovnat a také to, jestli si události, které v nás zanechávají zásadní stopu, vůbec uvědomujeme. Zároveň upozorňuje na podobná dramata, kterých se pod povrchem civilizovaných států odehrává bezpočet. Proto je o tématu důležité hovořit i v České republice, kde se s nejrůznějšími traumaty část populace bezpochyby také vyrovnává,” vysvětluje Magda Juráňová, ředitelka organizace Sociální klinika, která akci pořádá.

Výtěžek ze vstupného jde na podporu Sociální kliniky, organizace, která poskytuje psychoterapeutickou pomoc lidem, kteří si tyto služby sami z finančních důvodů nemohou dovolit.

apeAlena Pecháčková
Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Václav Klaus starší | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Deset dní a Slavia mohla zmizet. Miliardář Šimáně exkluzivně vypráví

Miliardář Jiří Šimáně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jiří Šimáně, jeden z nejbohatších Čechů, koupil před pěti lety zadluženou Slavii. Klub nad propastí. Ta stejná Slavia,...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!