7. června 2017 7:16 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

V Praze se bude konat smuteční rozloučení s dirigentem Bělohlávkem

Lovec s taktovkou. Pilně jsem pracoval a nyní sklízím ovoce, říká dirigent... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lovec s taktovkou. Pilně jsem pracoval a nyní sklízím ovoce, říká dirigent... | foto:  Michal Sváček, MAFRA

PRAHA Ve Dvořákově síni pražského Rudolfina se ve středu od 14:00 uskuteční veřejné smuteční rozloučení s šéfdirigentem České filharmonie Jiřím Bělohlávkem. S příchodem veřejnosti, která může vzdát hold slavnému dirigentovi do 17:00, se počítá hlavním vchodem Rudolfina.

Ve foyer budou připraveny kondolenční knihy. Ve Dvořákově síni bude vystavena rakev se zesnulým. Světově proslulý dirigent zemřel po těžké nemoci 31. května. Bylo mu 71 let.

Pohřeb Bělohlávka se bude konat pouze v rodinném kruhu. Česká filharmonie žádá po dohodě s rodinou o zasílání kondolencí na adresu České filharmonie.

Úmrtí Jiřího Bělohlávka, které přes jeho dlouhou a těžkou nemoc přišlo náhle, zaznamenali milovníci hudby v Česku i zahraničí, informovaly o něm světové agentury. K úmrtí kondoloval i Symfonický orchestr BBC (BBCSO), který Bělohlávek vedl v letech 2006 až 2012.

Václav Havel a Jiří Bělohlávek
Dirigent Jiří Bělohlávek a Česká filharmonie

Na začátku letošního ledna Bělohlávek podepsal na dalších šest let smlouvu s Českou filharmonií. V čele nejznámějšího tuzemského orchestru stál čtyři sezony. Ve funkci měl setrvat do sezony 2021/2022. Ze zdravotních důvodů navrhl v květnu pořadatelům Pražského jara, aby jeho pečlivě a dlouho připravovaný festivalový program převzal dirigent Petr Altrichter.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz