4. července 2018 18:47 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

V Provence zemřel čínský miliardář Wang Ťien. Zřejmě spadl ze zdi při pózování pro fotografii

Zesnulý čínský miliardář Wang Ťien. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zesnulý čínský miliardář Wang Ťien. | foto: Reuters

PEKING/MARSEILLE V důsledku pádu během obchodní cesty ve Francii zemřel čínský miliardář Wang Ťien, spoluzakladatel a šéf čínského konglomerátu HNA Group. Oznámila to ve středu firma. Wangova smrt komplikuje snahy o restrukturalizaci HNA a splacení půjček, kterými konglomerát financoval svou expanzi, píše agentura Reuters.

Firma uvedla, že Wang zemřel v úterý ve věku 57 let poté, co utrpěl „vážná zranění“ při pádu v Provence. Neposkytla však žádné další podrobnosti. Podle místní policie Wang zřejmě nešťastnou náhodou spadl ze zdi při pózování pro fotografii.

Wang vlastnil ve společnosti HNA patnáctiprocentní podíl. O řízení podniku se dělil se spoluzakladatelem Čchenem Fengem, který je majitelem stejně velkého podílu. Wang měl podle zdrojů agentury Reuters na starosti strategii a řízení běžného provozu podniku.

Wang pomohl vybudovat z HNA jednu z největších světových firem s aktivitami v leteckém sektoru, turistice i bankovnictví. HNA po celém světě zaměstnává přes 400.000 lidí a vlastní významné podíly v největší německé bankovní společnosti Deutsche Bank či v hotelovém řetězci Hilton.

ČTK