15. dubna 2019 13:23 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Ve věku 62 let zemřel Radomil Uhlíř. Proslavil se hláškou z Gymplu ‚Jdi si hulit někam do pralesa!‘

Ve věku 62 let zemřel herec Radomil Uhlíř. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ve věku 62 let zemřel herec Radomil Uhlíř. | foto: ČTK

PRAHA Ve věku 62 let zemřel herec Radomil Uhlíř, který je známý zejména z vedlejších rolí ztvárněných ve filmech spojených s divadlem Sklep. S jeho herci si například zahrál ve filmech Pražská pětka, Kouř nebo Skřítek. Uhlířovo úmrtí, o kterém informovaly servery Blesk.cz a Aha.cz, potvrdil bývalý ředitel lounského divadla Vladimír Drápal.

Uhlíř si v hudebním filmu Kouř zahrál vyhazovače, v Pražské pětce traktoristu a ve snímku Skřítek řezníka. Vedle toho ho diváci mohli vidět také ve filmech Díky za každé nové ráno, Gympl, Vejška, v komedii Ulovit miliardáře nebo pohádkách Čert ví proč a Škola princů.

Ve filmu Gympl od režiséra Tomáše Vorla se Radomil Uhlíř proslavil zejména hláškou „Jdi si hulit někam do pralesa!“, kdy v jedné hospodské scéně rázně vyzve studenta, který kouří marihuanu, aby opustil hostinec.

Uhlíř byl současně hudebníkem a malířem. Podle Blesku.cz měl mít tento týden vernisáž v pardubickém Klubu 29. Podle anotace na jeho webu byl malířem surrealisticko-dadaistických vizí.

ČTK

Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?
Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?

Očkování absolvují malé děti v prvních letech života hned několikrát. Zpočátku si to ani neuvědomují, později už mohou mít „vypěstovaný“ strach z toho, že to bude bolet. Nervozita rodičů jim nepřidává. Jak bychom měli své dítě připravit na očkování, aby se nebálo a zvládlo tuto povinnou (a nemilou) událost co nejlépe?

Najdete na Lidovky.cz