29. července 2019 13:21 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Zemřel herec a kaskadér Zdeněk Srstka. Dlouholeté tváři pořadu Chcete mě? bylo 83 let

Zdeněk Srstka a český strakatý pes Epos Dakam na Psím dnu v Plzni 9. června... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdeněk Srstka a český strakatý pes Epos Dakam na Psím dnu v Plzni 9. června... | foto: Daniel BeranMAFRA

PRAHA V pondělí 29. července ráno zemřel ve věku 83 let Zdeněk Srstka. Serveru Lidovky.cz to potvrdil jeho syn Jiří Srstka. Herec, kaskadér a úspěšný sportovec Srstka byl zároveň dlouhá léta tváří oblíbeného pořadu Chcete mě?. Rozloučení s hercem proběhne pouze v rodinném kruhu.

Svému nejslavnějšímu přistěhovalci Hliníkovi - vděční spoluobčané. Tak zní...
Zcela vpravo stojícího Zdeňka Srstku pozorují Ladislav Smoljak (vlevo) a Zdeněk...

Jedna z jeho prvních rolí byla ve filmu Limonádový Joe aneb Koňská opera, na kterém spolupracoval také jako kaskadér. Díky vzpěračské postavě ho poté režiséři obsazovali hlavně do typových rolí katových pacholků nebo rváčů. Oblíbenosti u diváků si získal, když během osmdesátých let vystupoval v populární estrádní šou Možná přijde i kouzelník.

Srstkovou nejznámější rolí byla bezpochyby postava studenta Mužíka z komedie Marečku, podejte mi pero! režiséra Oldřicha Lipského. Jeho hláška „Hliník se odstěhoval do Humpolce!“ prakticky zlidověla.

Diváci si mohli Srstku v posledních letech zapamatovat jako jednu z tváří pořadu Chcete mě? České televize, přes obrazovku hledal nový domov opuštěným psům 25 let. 

Srstka se také závodně věnoval vzpírání. V roce 1957 získal bronzovou medaili na mistrovství Evropy. V roce 1960 reprezentoval Československo na Olympijských hrách v Římě.

Oporou mu až do konce byla manželka Alena a celá rodina. 

Lidovky.cz
J. Vintr Byl to především hodný člověk. 0:48 30.7.2019
R. Klinga RIP.S ním bol svet lepší 20:19 29.7.2019
I. Štípek Legenda. 19:15 29.7.2019
J. Kotala Výborný ,,prodavač,, psů. 15:02 29.7.2019

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!