20. září 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Veronika Khek Kubařová: Můj manžel je Čech jak poleno, samozřejmě jsem od svatby terčem mnoha fórů

Herečka Veronika Khek Kubařová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herečka Veronika Khek Kubařová. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

PRAHA  Veronika Khek Kubařová je tak milé stvoření, že ani bulvár o ní není schopen napsat nic skandálnějšího než „brunetka z Rakovníka“ nebo „pohledná umělkyně“. Mladá žena, které nikdo neřekne jinak než Verunka, přišla na rozhovor s copánkovým účesem, v modrobíle pruhovaných šatech připomínajících kanafas, na tváři odzbrojující úsměv. Uvidíme, jestli jí pomůže v letošní taneční show České televize StarDance, kde bude jednou ze soutěžících hvězd.

LN: Když řeknu, že jdu dělat rozhovor s Khek Kubařovou, každý se zeptá: „A co to je to Khek? Nějaké kambodžské jméno? Africké?“ Kde k němu váš manžel, režisér Pavel Khek, přišel?
No, není to černoch. Je to běloch, Čech jak poleno. To příjmení je údajně germánského původu. Manžel mi říkal, že k němu jeho rodina přišla zřejmě během třicetileté války. Ale samozřejmě že jsem od svatby terčem mnoha fórů. Kamarádi na to dělají různé parodické zvuky, jako že to je vlastně kýchnutí. Nebo že to zní švédsky, jako název stolečku z IKEA. Blbě se to vyslovuje. Já jsem ale chtěla mít obě jména, protože my jsme se sestrou dvě poslední holky Kubařovy, nechtěla bych, aby náš rod vymřel po přeslici. A zároveň jsem chtěla být i manželova. A když dnešní doba tuhle možnost nabízí... Vím, že to zní trošku divně, ale to jsem teď zkrátka já.

LN: Není to jméno dlouhé na plakáty?
Je. Volali mi, když dělali plakát k filmu Ženy v běhu: „Verunko, ty nás asi zabiješ, ale grafik s tím má problém. Můžeme tě tam dát bez Kheka?“ Já řekla, že teda jo. Volali mi i ze StarDance, jestli pan Preiss, když říká „Prosím, pojďte na taneční parket“, má číst Veronika Khek Kubařová. Ale tam jsem trvala na tom, že chci být Khek Kubařová.

LN: Mám zkušenost, že dělat rozhovor s režisérem nebývá snadné. Protože režisér je zvyklý být na place skoro pánbůh, umí poručit i počasí, a tak by rád řídil i rozhovor. Vy žijete už s druhým režisérem (jejím prvním partnerem byl filmový režisér Karel Janák). Jak se s nimi žije?
Máte pravdu, že ten sklon režírovat i jinde než na place nebo v divadle, je jim fakt vlastní, a to i doma. Jenomže já si umím stát za svým. Umím být paličatá. Ale je to pro mě vlastně dobré muset si někdy obhájit to svoje, protože herci obecně mají tendenci dělat to, co se po nich chce. O tom je prostě herectví. A režisér se musí naučit občas doma i ustoupit. Mého manžela ale asi nejvíc ze všeho překvapuje, že čas plyne podle vlastních pravidel, nikoli podle jeho potřeb. Ale poručit času, to nezvládne ani režisér.

LN: Prý jste se Pavla Kheka zpočátku bála. Už se nebojíte?
No, to bych si ho přece nevzala! On je prostě někdy při práci docela divokej. Režíruje zásadně bos, v teplákách, na zkoušky se převlíká... Běhá při tom mezi řadami sedadel, skáče na jeviště. Takže máte pocit, že to není úplně normální člověk, když se takhle chová. Ale časem jsem pochopila, že Pavel je bývalý sportovec, dlouho hrál hokej, takže je zkrátka zvyklý mít v práci velký energetický výdej. Ale když sleze z toho „ledu“, z toho divadla, promění se v jemného člověka s hlubokou duší.

Celý rozhovor s herečkou Veronikou Khek Kubařovou si přečtěte v magazínu Pátek LN, který vychází 20. září.


Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Premium

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson přijede s nehudební show. Získejte vstupenky zdarma

Bruce Dickinson | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson se předvede v poněkud netradiční roli. V rámci večera mluveného slova představí svou...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!