Pátek 13. prosince 2019svátek má Lucie 2 °C déšť se sněhem Předplatné LN
12. dubna 2012 17:49 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Žilková se stěhuje do Brna, kvůli manželově práci

Martin Stropnický a Veronika Žilková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Stropnický a Veronika Žilková. | foto: Lidové noviny

PRAHA Veronika Žilková vyřešila rodinné dilema, přestěhuje se do Brna. Martin Stropnický tam dostal nabídku vedení Mahenovy činohry. Stropnický, kterého v Divadle na Vinohradech vystřídal Tomáš Töpfer, nabídku vyslyšel. Žilková si dlouho rozmýšlela, zda má partnera do Brna následovat.

Žilková měla spoustu důvodů si stěhování rozmyslet, k Praze ji vážou pracovní závazky, ale také by si přála být blízko své dceři Agátě a jejímu synovi. Na druhou stranu ji stěhování jinam láká, nežila celý život nikde jinde, než v hlavním městě. "Já jsem žila vždycky jenom v Praze, takže pro mě by Brno byla příjemná změna. Akorát tu ale máme děti, vnuka a práci," uvedla Žilková v rozhovoru pro časopis Týden.

ČTĚTE TAKÉ:


Martin Stropnický bude sice v Mahenově činohře šéfovat až od září, ale už příští týden začíná jako režisér se zkouškami Romea a Julie.

„Slíbil, že bude jezdit na víkendy, ale znám ho. První přijede, ten druhý se mu navalí práce a pak se to poveze. A já z Prahy nemůžu," stěžovala si Žilková začátkem dubna magazínu Blesk. Právě proto se zřejmě odhodlala, že se do Brna přestěhuje na delší čas.

Podle jejích slov je Brno dobrá volba. "My tam máme rodinu a naše Kordulka tam jezdí od dětství na prázdniny," dodala v rozhovoru.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

ptaVladěna Ptáčková
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Sny mladých o bydlení narážejí na mizivé úspory, většina na hypotéku nedosáhne

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ceny bytů dál rostou a dostupnost bydlení pro mladé rodiny se stále zhoršuje. Jak ukazuje průzkum Hypoteční banky,...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...