18. dubna 2017 20:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

VIDEO: První dáma zachraňuje trapas. Drcnutím Trumpovi připomněla ruku na srdce

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Prezident Trump si nedal při hymně ruku na srdce, dokud do něj první dáma... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Trump si nedal při hymně ruku na srdce, dokud do něj první dáma... | foto: youtReuters

WASHINGTON/PRAHA „Melania musela Donaldovi připomenout, že je prezidentem,“ okomentoval záběry z videa komik Trevor Noah ve své pondělní satirické show. Prezident Trump totiž zapomněl, že by si měl dát ruku na srdce během státní hymny při pondělním Koulení velikonočních vajec v Bílém domě. Až malé drcnutí do ruky ze strany první dámy prezidentovi připomnělo, co má dělat.

Bílý dům každoročně pořádá akci s názvem Koulení velikonočních vajíček. Prezident a první dáma se tradičně objeví na balkóně nad jižní zahradou Bílého domu, zazní státní hymna a poté oba promluví k rodičům s dětmi, které na akci přijdou.

139. ročník velikonoční události prezident ozvláštnil malým trapasem. První dáma i Barron si dali ruku na srdce, ale prezident Trump nikoliv. Až malé drcnutí od Melanie připomnělo prezidentovi, že by tak měl učinit také.

Trump svojí chybu poklidně napravil a celý den pokračoval dál včetně tradičního čtení pro děti, závodech v kutálení vajíček nebo podepisování přání. Malého drcnutí si však všimli komici i lidé na sociálních sítích a video se začalo šířit.

Kutálení velikonočních vajec na zahradě Bílého domu je tradicí od roku 1879
První dáma předčítá dětem během akce na jižní zahradě Bílého domu.

Zajímavostí je, že v roli obřího zajíce se v době administrativy George Bushe objevil současný mluvčí Bílého domu Sean Spicer.

Akce každoročně přitáhne pozornost tisíců lidí a je příležitostí pro prezidenta a jeho rodinu ukázat svou lidskou tvář při hraní s dětmi. Její vznik se datuje do roku 1878 za vlády prezidenta Rutherforda B. Hayese. Trumpovi letos hostili již 139. ročník.

mhMartin Hampejs
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz