8. července 2019 16:08 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

VIDEO: Voda z vany za 338 tisíc korun. Britská instagramerka rozjela obří byznys

Devatenáctiletá Belle Delphine se rozhodla prodávat vodu ze své koupele. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Devatenáctiletá Belle Delphine se rozhodla prodávat vodu ze své koupele. | foto: www.instagram.com/belle.delphine/

LONDÝN Britská hvězda Instagramu Belle Delphine přišla na zajímavý způsob, jak zpeněžit svou popularitu. V přepočtu za více než 670 korun za jednu lahvičku začala prodávat vodu, která údajně pochází z její vany. Lidé novou položku na jejím e-shopu vykoupili během jediného dne, posléze se začaly stejné nádobky objevovat na aukčním portálu eBay s několikanásobně vyšší cenou.

Mary-Belle Kirschnerová na internetu vystupující pod jménem Belle Delphine je známá pro své dráždivé obleky a make-up ve stylu hentai. Sama sebe označuje jako „gamerku“, tedy hráčku videoher. Na Instagram přišla v roce 2015 a provokativní fotky na jejím účtu přilákaly více než čtyři miliony sledujících. Což umí Delphine náležitě prodat. Poslední týden svou nabídku plakátů rozšířila o produkt poněkud choulostivějšího rázu. Šlo o lahvičky s vodou z její koupele, přičemž za jednu půllitrovou si dívka účtuje 30 dolarů (v přepočtu asi 676 korun). 

„Nyní prodávám koupelovou vodu, poslouží všem žíznivým hráčům,“ napsala před týdnem k příspěvku, kde propaguje nový produkt s názvem “GamerGirl Bath Water”. 

02.července 2019 v 00:11, příspěvek archivován: 08.července 2019 v 12:25

Nečekaný úspěch

Brzy se ukázalo, že kdo půllitrovou lahvičku koupil, neprohloupil. Voda se vyprodala za jeden den. Následně se začala objevovat na aukčním portálu eBay a její cena zde raketově narostla. Nejvyšší nabídka se pohybovala kolem 15 000 dolarů (v přepočtu cca 338 000 korun). Záhy ale z eBaye zmizela – není jisté, zda nabídku provozovatel webu smazal kvůli morálním důvodům, případně zda nešlo o podvod. Odstraněny byly i další nabídky, píše web Gamerant.

Nyní jsou ale lahvičky opět k dostání.

Samotnou Kirschnerovou úspěch zaskočil. Tři dny po zveřejnění nabídky na sítě pověsila video, v němž vyjádřila údiv nad tím, že poptávka po koupelové vodě byla tak vysoká. Svým fanouškům vzkázala, že lahvičky budou brzy znovu k mání. Podle odhadů influencerka mohla vydělat až několik tisíc dolarů.

Obchodní záměr devatenáctileté Angličanky sklidil chválu i kritiku. Posměch vzbudilo zejména pití této vody, ke kterému ale Belle Delphine rozhodně nenabádá. „Plněno, když jsem si hrála ve vaně. Jde skutečně o vodu z vany...“ stojí v popisu výrobku spolu s varováním, že má sloužit pouze k sentimentálním účelům, nikoli k pití. Na toto téma na internetu začaly okamžitě kolovat vtipy. Objevuje se i tvrzení, že influencerka má opary, kterými se lidé mohou právě skrze vodu nakazit. 

03.července 2019 v 22:56, příspěvek archivován: 08.července 2019 v 12:32

Mom threw out my Belle Delphine bath water https://t.co/iydE0VIzTy

„Máma mi vyhodila vodu od Belle Delphine,“ napsal jeden z uživatelů.

03.července 2019 v 14:39, příspěvek archivován: 08.července 2019 v 12:36

I’m laughing at all the shade content creators are giving Belle Delphine for selling her bath water, after she baited MILLIONS of people into liking a single photo of hers. Remember when I said some people “GET IT” when it comes to marketing? That’s one hell of a business woman.

„Zatraceně dobrá obchodnice,“ poznamenal další.

Prodej vody z vany je překvapivý krok, který zatím nemá na internetu obdoby. Je ale možné, že se ho budou v budoucnosti někteří snažit úspěšně napodobit.

Belle Delphine je známá svým výstředním chováním. Její tvorba se soustřeďuje na tvorbu zejména instagramového obsahu, populární je ale například i její video na Youtube, v němž hraje videohru s mrtvou chobotnicí na klíně.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!